Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Безопераційне лікування міжхребцевих гриж

Безопераційне лікування міжхребцевих гриж

Встановлений діагноз міжхребцева грижа, як правило, автоматично означає тривалий прийом лікарських препаратів і вирішення питання про оперативне втручання. Але не варто засмучуватись з цього приводу! Альтернатива таким методам лікування існує! Це лікування рухом або кінезітерапія, успішно вживана упродовж багатьох років у всьому світі!

Лікування рухом, за допомогою природних функцій організму позбавить Вас від болю, дискомфорту і побоювань за подальший розвиток захворювання. Звертайтеся до фахівців в області кінезітерапії, щоб отримати кваліфіковані відповіді на питання з приводу Вашого захворювання.

Чому формуються міжхребцеві грижі?

Старіння пов’язує з цим дегенерація — природний процес організму. Питання тільки в тому, наскільки рано і як швидко це розвивається. Міжхребцевий диск — це еластично — волокнисте міжхребцеве з’єднання, яка служить амортизатором для хребців при ходьбі і стрибках. Він складається з фіброзного кільця і менш щільного ядра. З часом, сполучна тканина стає менш еластичною, щільнішою, на поверхні фіброзного кільця формуються мікротріщини. Атрофія корсетних м’язів при недостатній фізичній активності, порушення постави, порушення мінерального обміну тільки прискорюють ці процеси.

Симптоми грижі міжхребетного диска

Формування міжхребетних гриж є наступним етапом розвитку остеохондрозу після протрузії диска. Цей стан є безповоротним. Після того, як диск руйнується, в цьому місці формується вогнище запалення, розростання фіброзної тканини і подальшого відкладення солей кальцію. Внаслідок чого ще більше знижується рухливість хребта, і стан розвивається по замкнутому кругу. «Випавший диск» механічно дратує судинно-нервові пучки, що проходять через хребці, при цьому виникають болі, порушення чутливості, відчуття оніміння, спазм судин.

Залежно від того, куди відбувається випадання, міжхребетні грижі діляться на наступні види:

 • бічну або латеральну;
 • задньо-бокову;
 • передньо-боковую;
 • серединну;
 • комбіновану.

Найбільше проблеми викликають випадання диска в просвіт спинномозкового каналу. При цьому, як правило, до симптомів болю і порушення чутливості приєднуються симптоми порушення функції внутрішніх органів : серця, шлунку, кишківника, органів сечовивідної системи. Найчастіше міжхребетні грижі формуються в поперековому відділі, який несе найбільше навантаження, і в шийному відділі хребта, як внайрухливішому.

Лікування міжхребетних гриж

Основними методами лікування є: консервативна терапія і операція. Але, ні оперативне втручання, ні тривалий прийом лікарських засобів не дають гарантій того, що захворювання зупинить свою течію, і людина стане здоровою. Усунення однієї грижі не відновлює структуру інших міжхребцевих дисків, а лікарські засоби не можуть замінити якісні фізичні навантаження. Кінезітерапевтична дія заснована на лікуванні рухом. Виконання вправ за індивідуально підібраною програмою здатне повернути людину до повноцінного життя без болю і страждань, і не допустити подальший розвиток захворювання.


Ключові слова статті:
Грижа

Читайте також

Епілепсії у дітей

Прогрес у створенні нових антиепілептичних препаратів змусив переглянути ставлення до епілепсії як до некурабельних захворюванню. В даний час грамотне застосування

Больовий синдром при наслідках ушкодження плечового сплетіння

Хронічний больовий синдром при наслідках травматичного ушкодження плечового сплетення і його хірургічне лікування Проведений аналіз особливостей хронічного больового синдрому у

Харчування проти інсульту

Живлення проти інсульту Одна з причин інсульту — неправильне харчування, що руйнує організм. Тільки при строгому дотриманні умов дієтологів можливо