Біль в спині?

Біль в спині?

Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому піклуватися про нього необхідно постійно, якщо ви хочете зберегти здоров’я і хороше самопочуття. На жаль, проблеми в цій сфері виникають досить часто. Причин тому декілька.

По-перше, само будова хребта привертає до виникнення захворювань і травм. Хребетний стовп складається з 33-х елементів — ХРЕБЦІВ, розділених тонкими еластичними хрящами. Ці хрящі називаються міжхребетними дисками і служать для того, щоб забезпечувати нам рухливість. При цьому вони є дуже крихкими, і навіть незначне їх ушкодження може привести до серйозних проблем із спиною.

З усіх боків до хребта впритул прилягають судини і м’язи, які утримують його у вертикальному положенні, але в той же час в результаті травми або перевантаження легко ушкоджуються, викликаючи тим самим різні по мірі тяжкості наслідки.

Усередині хребта знаходиться спинний мозок, від якого відходять периферичні нерви, що забезпечують чутливу і рухову активність для усіх органів і систем нашого тіла. Ушкодження нервових волокон — одна з найпоширеніших причин болів в спині і обмеження рухів в області хребта.

Окрім фізіологічних особливостей будови, на розвиток захворювань хребта впливає і наш спосіб життя. Погана постава, сидяча робота, нераціональне живлення, недостатня фізична активність, надлишкова вага — усе це рано чи пізно призводить до появи хвороби.

Сьогодні ми з вами розберемося, як виявити у себе перші ознаки ураження хребта, чи можна запобігти розвитку хвороби, і на що розраховувати, якщо лікар вже поставив вам діагноз.

Частенько першою ознакою проблем з хребтом виявляється біль. Її локалізація залежить від того, на якому рівні знаходиться ураження і які нервові волокна при цьому зачеплені. Біль практично в усіх випадках супроводжується зниженням рухливості в конкретному відділі або ж в усьому хребті. Іноді можуть приєднуватися розлади функції тазових органів, при яких порушуються сечовипускання і випорожнення. При усій різноманітності клінічних проявів найчастіше зустрічаються три типи ураження хребта : остеохондроз, грижа міжхребетного диска і ушкодження периферичних нервів. На кожному з них ми зупинимося детальніше.

Остеохондроз хребта — це захворювання, яке вражає міжхребетні диски і прилеглі до них кісткові тканини. Хрящова тканина стоншується, що викликає тертя прилеглих суглобових поверхонь, при цьому руйнується кісткова тканина тіла хребця. Основним симптомом остеохондрозу є сильний біль, який порушує усі види рухової активності людини. Але частенько про захворювання можна дізнатися ще до появи гострої симптоматики.

Перші «дзвіночки» розвитку остеохондрозу — відчуття скутості, малорухомості хребта. Стає складно довго сидіти або стояти, виникає відчуття «оніміння» спини, втомі, погіршується постава.

Надалі приєднується біль. Спочатку вона слабка, ніби щось тягне або давить в спині. Але у міру прогресу захворювання больові відчуття посилюються, заподіюючи все більше занепокоєння пацієнтові. Якщо захворювання не почати вчасно лікувати, хрящова тканина потоншає до такої міри, що в ній утворюється отвір і краї хряща потрапляють в міжхребетну щілину. Так виникає грижа міжхребетного диска.

Поява грижі завжди пов’язана з посиленням больового синдрому. Біль виникає різко, стає нестерпним, значно обмежує рухи людини. При цьому можуть затискатися корінці розташованих по сусідству із зміненим хрящем нервів, що призводить до поширення болю в інші відділи тіла по ходу розташування нервових стволів. Так, при ураженні шийного відділу хребта біль може проявлятися в області голови, плечей, рук. Якщо проблема виникла в грудному відділі, симптоми можуть поширюватися на грудну клітку, передню черевну стінку, в ділянку серця. Ушкодження поперекового відділу хребта, як правило, супроводжується болями в малому тазу, промежині, ділянці сідниць, нижніх кінцівках.

У цій ситуації важливо не допустити ще більшого погіршення стану і негайно звернутися до лікаря-хірурга або ортопеда.

Самолікування украй небезпечно і може привести до негативних наслідків аж до парезів і паралічів.


Читайте також

Самолікування головного болю

Існують так звані м’які методики мануальної терапії. З усіх різновидів мануальних способів м’язової релаксації найбільш ефективним і відносно легким відтворним

Харчування проти хвороби Альцгеймера

Те, що ви їсте, може вплинути на виникнення і прогрес хвороби Альцгеймера. Люди, що дотримуються середземноморської дієти, на 40% менше

Діагностика, профілактика і лікування інсульту кінезітерапією

Пацієнтів з артеріальною гіпертензією, включаючи тих, хто переніс цереброваскулярний гіпертонічний криз, які страждають на гіпертонічну енцефалопатію I стадії, а також