Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

 • Кліщовий Боррелиоз

  Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має

  ...

Дефіцит фізичної активності у дітей (ДФА)

Дефіцит фізичної активності у дітей (ДФА)

Діагноз «дефіцит фізичної активності» може здивувати і налякати багатьох, оскільки дуже рідко зустрічається. Але це не означає, що він не поширений. Якщо доктор все-таки поставив діагноз Вашій дитині, то не варто відразу записуватися в декілька секцій, і виснажувати малюка фізичними навантаженнями. Це може принести ще більше шкоди.

Зверніть увагу на комплекс вправи для реабілітації по методу кінезітерапії, завдання якого навчити м’язи організму працювати правильно. При цьому активізуються відновні механізми різних органів і систем, що лежить в основі лікування природним чином. Дозвольте своїм дітям бути здоровими без ліків, болю, страху і зайвої ваги.

Чому розвивається дефіцит активності у дітей, і чим він небезпечний

Спосіб життя сучасних дітей передбачає їх різносторонній розвиток, але, на жаль, як правило, не включає обов’язкові заняття спортом. Фізична активність таких дітей у кращому разі полягає в прогулянці з будинку в школу або садок і назад. Комп’ютерні ігри, мультфільми і негативний приклад у вигляді батьків, які також не займаються спортом, тільки ускладнюють ситуацію.

У наслідок цього розвивається стан витривалості організму. Це відбивається на роботі усього організму, і особливо небезпечно у разі відновлення занять. При цьому виникає стрес для дитини, і усі його органи і системи працюють з перевантаженням:

 • частішає серцебиття;
 • збільшується витрата мінералів, зокрема кальцію;
 • гальмується зростання і розвиток дитини;
 • стоншуються кістки;
 • зменшується об’єм циркулюючої крові в організмі;
 • дитина стає в’ялою і швидко втомлюється;
 • гальмується його розумовий і емоційний розвиток.

Дефіцит активності у дітей часто стає причиною виникнення синдрому хронічної втоми і поступової ортостатичної тахікардії — прискореного серцебиття при різкому вставанні. Остання, до того ж, є протипоказанням для занять спортом. Як правило, батьки сприймають заборону занять спортом як заборона будь-яких фізичних навантажень, а це викликає формування замкнутого кола. У людей, ДФА, що страждають, з часом можуть проявитися захворювання серцево-судинної системи : інфаркти, інсульти, артеріальна гіпертензія.

Лікування дефіциту активності у дітей

Жодні ліки не здатні замінити дитині прогулянки на свіжому повітрі, біг, стрибки і їзду на велосипеді. Але якщо фізична активність дитини упродовж багатьох років була низькою, то вирішувати цю проблему треба поступово, щодня збільшуючи навантаження до вікової норми. На жаль, зробити це в домашніх умовах дуже складно, адже постійно треба контролювати стан дитини, щоб вчасно зупинити заняття, а для цього потрібний досвід і спеціальні знання.

Розв’язати цю проблему допоможуть лікарі кінезітерапевти. Спеціально розроблені програми відновлення здоров’я допоможуть знайти проблему і легко усунути її без ліків, операцій, болю і неприємних наслідків для здоров’я дитини.


Читайте також

Нервова система та її розлади у студентів

Стан нервової системи людини є важливим критерієм здоров’я. Емоційні перевантаження студентів, перевтома від розумової роботи, вводять нервову систему в ряд

Самолікування головного болю

Існують так звані м’які методики мануальної терапії. З усіх різновидів мануальних способів м’язової релаксації найбільш ефективним і відносно легким відтворним

Кінезітерапія при грижах міжхребцевих дисків

Усі лікарі у своїй роботі стикаються з цією патологією — грижею міжхребетного диска. Дуже поширений стан. Ця тема настільки «побита»,