Діагностика, профілактика і лікування інсульту кінезітерапією

Діагностика, профілактика і лікування інсульту кінезітерапією

Пацієнтів з артеріальною гіпертензією, включаючи тих, хто переніс цереброваскулярний гіпертонічний криз, які страждають на гіпертонічну енцефалопатію I стадії, а також хворих з ішемічною хворобою серця, фібриляцією передсердь та іншими захворюваннями серця — спостерігає терапевт; осіб з ожирінням, цукровим діабетом, дісліпілеміей, метаболічним синдромом консультує ендокринолог.

Під наглядом невролога знаходяться пацієнти, які страждають на гіпертонічну і атероскперотіческой енцефалопатією. Невролог консультує хворих з гіпертонічною кризою і початковими стадіями гіпертонічної енцегалопатіі.
Процедури які потрібно проводити лікаря, щоб контролювати і не допустити інсульт мозку у пацієнта:

1. Ретельний цілеспрямований опитування пацієнта з метою виявлення факторів ризику розвитку цереброваскулярної хвороби з використанням стандартизованих опитувальників для медичних працівників середньої ланки і лікарів різного профілю.
2. Визначення маси тіла, зростання пацієнта, окружності талії, індекс маси тіла.
3. Оцінка стану серцево-судинної системи (пульс ритмічність і частота, ЧСС, АТ, ЕКГ).
4. Огляд пацієнта (особливість статури, соматичний статус, стан шкіри — пігментація, крихкість судин, посилений венозний малюнок і т. Д.).
5. Огляд очного дна окулістом.
6. Загальний аналіз крові і сечі, біохімічний аналіз крові (глюкоза, сечовина, креатинін, загальний холестерин і ліпідні фракції, електроліти, С-реактивний білок), коагулограма.
7. Якщо виникає припущення про симптоматичної артеріальною гіпертензією, то додатково проводять ультразвукове дослідження нирок, наднирників, щитовидної залози, магістральних артерій голови.
8. КТ, МРТ головного мозку.
9. Ліпідограма, визначення гомоцистеїну, С-реактивний білок.
10. Коагулограма з визначенням MHO.
11. Дослідження крові на наявність антифосфоліпідного синдрому — вовчаковий антикоагулянт, антікардіоліпін.
12. Деяким пацієнтам з ідіопатичною тромбозами рекомендується провести молекулярно-генетичне дослідження на предмет наявності тромбофілії, дефіциту антитромбіну, протеїнів С і S. Це дослідження проводять у випадках сімейного анамнезу венозних тромбозів; якщо перший епізод тромбозу виник у віці до 45 років; при виникненні тромбозу церебральних і вісцеральних вен; при рецидив тромбозу; якщо тромбоз виник на тлі вагітності, прийому оральних контрацептивів або гормональної замісної терапії; а також жінкам із звичними мимовільними абортами і мертвонароджених.
13. Дослідження крові на жіночі і чоловічі статеві гормони, гормони щитовидної залози, катехоламіни.
14. вірусологічні дослідження крові: віруси простого герпесу, Епштейна-Барр, цитомегаловірусу.
15. Ревмопроби.
16. Пацієнтам з ожирінням, цукровим діабетом, дислипидемией, аболіческім синдромом необхідна консультація ендокринолога.
17. Пацієнтам з фібриляцією передсердь, захворюваннями серця, пов’язаними з підвищеним ризиком інсульту мозку, рефрактерної необхідна консультація кардіолога.
18. Пацієнтам з асимптомним стенозом внутрішньої сонної артерії більше 70% за даними ультрасонографії показана консультація ангіохірург.
19. Пацієнтам з мігренню, що перенесли церебральні гіпертонічні кризи, артеріальну гіпертензію або III ступеня, асимптомним стенозом брахіоцефальнихартерій показана консультація невролога.
20. Пацієнтам з підозрою на ревматоїдний артсістемную червоний вовчак, синдром Снеддана, ревмаваскуліт показана консультація ревматолога.
21. Пацієнтам з хронічними інфекціями показана консультація інфекціоніста.
22. При підозрі на коагулопатії і серповидно неточну анемію показана консультація гематолога.

Виявлення пацієнтів з факторами ризику ішемічного інсульту починається в кабінеті долікарської прийому (відділення профілактики), куди н а направляються особи, що звернулися в поліклініку з приводу. Спеціально навчена медична сестра проводить інфікований опитування хворого з метою виявлення у нього хвороб системи кровообігу, таких як цереброваскулярні хвороби, ішемічна хвороба серця, синдром переміжної кульгавості.

Таким чином, в даний час зусилля вчених повинні бути спрямовані на розробку спеціальних шкал, що дозволяють достовірно стратифікована фактори ризику розвитку транзиторної ішемічної атаки або першого інсульту мозку, і визначати пацієнтів, які потребують корекції та факторів ризику. Однак будь-які терапевтичні заходи виявляється ефективними тільки при правильному способі життя, подразумевающем раціональне харчування, достатній руховий режим, нормальну масу тіла, відмова від шкідливих звичок.

Повне відновлення після інсульту спостерігається вкрай рідко. Втрачаються рухові функції, чутливі, страждає мова, інтелект. Все залежить від розташування осередку ураження, його розмірів і багатьох інших факторів.

Виділяють дві великі групи інсультів:

 • Ішемічний (розвивається внаслідок закупорки судин);
 • Геморагічний (розвивається внаслідок розриву судини, відбувається крововилив).

Відрізняти ці стани особливо важливо при призначенні лікування. Але це роблять доктора невропатологи. Принципи реабілітації подібні.

Ми повинні знати кілька простих правил, які дозволять запобігти інсульту

Ось головні:

 • Постійно контролюйте артеріальний тиск, не допускайте його підвищення;
 • Стежте за згортанням крові.

Також необхідно піклуватися про здоров’я своїх сусідів, дозовані навантаження, приймати вітаміни. Фізичне навантаження може спровокувати інсульт. Прямо під час фізичних занять або відразу після занять. І ще один важливий момент. Геморагічний інсульт може розвинутися абсолютно раптово. У момент стресу, підйому тяжкості, інтенсивного бігу. Ішемічний інсульт рідко буває без провісників. Гострого порушення мозкового кровообігу передують минущі порушення. Вони проявляються раптовим онімінням руки, ноги, половини обличчя. Може порушуватися рухова функція. Через якийсь час все відновлюється. Якщо таке трапиться необхідно негайно везти людину до лікаря. Особливо літніх людей.

Реабілітація інсульту кінезітерапією

Нозологія Гостре порушення мозкового кровообігу

Провідні синдроми

 • Порушення функції центральної нервової системи

Причина розвитку

 • Закупорка судин головного мозку або сонних артерій (атеросклероз, емболія)
 • Розрив судини головного мозку

Характер перебігу

 • Гострий розвиток, повільне відновлення

Основні скарги

 • Залежать від осередку ураження

Об’єктивні симптоми

 • Виражена неврологічна симптоматика

Методики лікування

 • Консервативна терапія
 • Оперативне лікування (за показаннями)
 • При реабілітації кінезітерапія, масаж

За системою кінезітерапії проводиться комплексна реабілітація після виписки зі стаціонару і проходження лікування в реабілітаційному центрі і санаторії

Тестування

 • Базове міфасціальное тестування
 • Спостереження невропатолога

Рекомендовані заняття

 • Визначаються станом

Показання до застосування кінезітерапії

 • Формування втрачених рухових стереотипів
 • Нормалізація м’язового тонусу
 • Відновлення м’язової маси

Протипоказання до кінезітерапії

 • Визначається станом

Що необхідно контролювати

 • Артеріальний тиск
 • Пульс
 • Згортання крові

Особливості дієти

 • Повноцінне збалансоване харчування

Основні нутрицевтики

 • Призначаються лікарем

Ключові слова статті:
ІнсультКінезітерапія

Читайте також

Стрес і його наслідки

Вже багато років слово «стрес» залишається дуже популярним. Про нього багато говорять і пишуть. Але насправді ми не розуміємо, що

Хвороба Альцгеймера

Якщо при розсіяному склерозі страждає миєлинова оболонка, то при хворобі Альцгеймера страждає сам нейрон. Відомо, що в основі захворювання лежить

Йога при захворюваннях хребта

Йога, це давньоіндійське релігійно-філософське вчення, що розробило особливу систему прийомів і методів самопізнання і саморегулювання, припускає вдосконалення не лише тіла,