Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

 • Кліщовий Боррелиоз

  Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має

  ...

Дизрегуляционная патологія в неврології

Дизрегуляционная патологія в неврології

Останніми роками повсюдно спостерігається збільшення частоти і тяжкості цереброваскулярних захворювань. Не лише церебральних інсультів, але і хронічних форм, до яких належать початкові прояви недостатності кровопостачання мозку і розвитку дисциркуляторная енцефалопатія. Згідно з думкою авторів [Е.В.Шмидт], дисциркуляторная енцефалопатія — повільно прогресуюча недостатність кровопостачання головного мозку. Пов’язана з розвитком дифузних мелкоочаговых змін мозкової тканини, що обумовлюють наростаюче порушення функцій головного мозку.

Основними чинниками, сприяючими формуванню хронічної недостатності мозкового кровообігу, являютсяартериальная гіпертензія і атеросклероз. Тривале існування цих чинників включає основні механізми розвитку хронічного патологічного (нейродегенеративного) процесу в тканини головного мозку : хронічне запалення, зміну проникності гематоенцефалічного бар’єру і аутоімунізацію організму до власних нейроспецифічних білок з наступним вторинним аутоіммунним ушкодженням головного мозку, структурною перебудовою клітин гормонпродуцирующих ядер і змінами секреції гіпоталамічних і гипофизарных гормонів. Це призводить до формування комплексу циркуляторних і метаболічних змін, прогресу атерогенезу, обважнює течії артеріальної гіпертензії і, кінець кінцем, до формування «фонового» судинного ушкодження головного мозку (енцефалопатії).

Вищевикладене свідчить про тісне взаємовідношення нервової системи (зокрема, морфофункционального стани головного мозку) з імунною і ендокринною системами. Їх взаємодія забезпечує стійкість організму до дій зовнішнього середовища, а взаємнорегуляція визначає надійність їх спільної діяльності. В той же час ця єдність створює ризик розвитку функціональних розладів загальної системи при первинному порушенні якої-небудь з підсистем. Початкові прояви хронічної гіпоперфузії призводять до дизрегуляции діяльності мозкових структур і, відповідно, порушення саморегулювання ендокринної і імунної систем, їх взаємодії. Причому терміни виникнення цих розладів багато в чому залежать від структурно-функциональной повноцінності усіх ланок цих систем.

Проведені лікарями дослідження виявили дисфункцію нервовою, ендокринною і імунною систем, їх кількісну і якісну дизрегуляцию, що свідчить про порушення в системах регуляції організму на початкових етапах формування хронічної ішемії мозку, яку можна оцінювати як «передхвороба» або позначити як початкові прояви хронічної ішемії мозку, що має свої особливості при артеріальній гіпертензії, церебральному атеросклерозі або їх поєднанні. Такий підхід обгрунтовує необхідність ширших профілактичних заходів, що включають як загальні рекомендації по дотриманню здорового способу життя, так і корекцію виявлення порушень в ендокринній, імунній і нервовій системах.


Ключові слова статті:
Склероз

Читайте також

Як влаштовані хребці

Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів, розташованих один над одним.

Кліщовий Боррелиоз

Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має схильність до хронічної і

Переломи. Механічні ушкодження хребців

Переломи хребців можна умовно розділити на компресійні переломи тіл хребців і переломи дуг хребців.Найчастіше зустрічаються компресійні переломи, при яких виникає