Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Епілепсії у дітей

Епілепсії у дітей

Прогрес у створенні нових антиепілептичних препаратів змусив переглянути ставлення до епілепсії як до некурабельних захворюванню.

В даний час грамотне застосування протисудомних засобів, включаючи базові і додаткові препарати, дозволяє повністю купірувати епілептичні напади в 65% або домогтися істотного поліпшення в 85% випадків.

Очевидно, що в перспективі переваги в лікуванні епілепсії матимуть препарати, що володіють широким спектром антиепілептичної активності і мінімальними побічними ефектами — першої черги вибору.

У світлі сказаного було проведено дослідження з об’єктивізації максимальної терапевтичної ефективності і переносимості при монотерапії похідними вальпроєвої кислоти, карбамазепіном і клоназепамом у дітей з різними видами і частотою епілептичних нападів, на основі результатів клініко-електроенцефалографічного моніторинг дослідження.

Отримані результати ефективності карбамазепіну, клоназепама і похідних вальпроєвоїкислоти корелювали з динамікою електроенцефалографічних показників. У хворих на епілепсію в процесі відновної терапії відзначалося: зниження амплітуди хвиль, зниження частоти білатерально синхронних спалахів і активності, а також зменшення ознак ірритації в лобно-скроневих і центральних областях аж до повного зникнення епілептичних комплексів, що свідчило про зниження пароксизмальної активності та поліпшення функціонального стану головного мозку. Нормалізація біоелектричної активності відбувалася повільніше, ніж клінічне поліпшення.

Препарати вальпроєвої кислоти є високоефективними при лікуванні різних клінічних проявів епілепсії у дітей, насамперед при абсансах і локалізованих припадках.

Вони успішно можуть бути використані в лікуванні хворих з резистентними припадками, володіють незначною побічною дією і проявляють виразний нормотимічний ефект. Тривала терапія вальпроатами зобов’язує до постійного контролю морфології крові, функції печінки і нирок.

Клоназепам найбільш ефективним у дітей грудного та раннього віку з генералізованими міоклонічними припадками, а в дошкільному та шкільному віці — переважно при абсансах і міоклонічних нападах. У дітей раннього віку як ускладнення відзначалося посилення слиновиділення і рясне утворення бронхіальної слизу, припиняється після відміни препарату.

Спектр дії карбамазепіну при монотерапії був досить широкий, позитивний ефект отриманий при парціальних припадках, генералізованих і поєднаних. Побічні дії виникали в основному на початку лікування у вигляді запаморочення, сонливості, порушення координації.

Побічні ефекти при прийомі вальпроатов, клоназепама та карбамазепіну носять дозозалежний ефект щодо центральної нервової системи, тому з’являлися на етапах титрування дози. Повільне збільшення дози антиепілептичних препаратів дозволяє в багатьох випадках уникнути побічних реакцій, особливо з боку центральної нервової системи.

Електроенцефалографічні зміни прямо корелювали з результатами від проведеної протисудомної терапії, проте нормалізація біоелектричної активності відбувається повільніше, ніж клінічне поліпшення, що ускладнює використання даного методу в експрессдіагностіка ефективності дози подбираемого препарату.

Дані за критеріями ефективності та переносимості вальпроатов, клоназепама та карбамазепіну дозволяють оптимізувати лікування епілепсії у дітей за рахунок призначення диференційованої протисудомної терапії з урахуванням віку, характеру припадків і соматичного обтяження, об’єктивізації динаміки епілептичного процесу та контролю ефективності протиепілептичної терапії.


Читайте також

Компресійно-ішемічні ураження нервів

Існує ланцюжок корінці-сплетення-нерви. Про симптоми ураження корінців було вже розказано. Цей розділ присвячений симптомам захворювань, які виникають при ураженні сплетень

Головні болі

Якщо Вас турбує сильний головний біль, Ви постійно приймаєте знеболюючі засоби — це не привід впадати в депресію. Існує можливість

Профілактика плоскостопості і попередження розвитку викривлення стопи

Виявлена при обстеженні плоскостопість викликає тільки негативні емоції. Але з цією проблемою можна і треба боротися! Хоча, відновлення викривленої стопи