Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

 • Кліщовий Боррелиоз

  Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має

  ...

Гіпертензія. Гіпотензія

Гіпертензія. Гіпотензія

Якщо у Вас діагностована артеріальна гіпертензія або гіпотензія, то опускати руки не варто. Це зовсім не означає постійний прийом токсичних препаратів. Вихід допоможе знайти унікальна сучасна методика кінезітерапії. Відновлюючи з її допомогою своє здоров’я, ви забудете про ліки, аптеки і неприємні відчуття!

Звертайтеся до лікарів кінезітерапевтів для отримання кваліфікованої інформації! Немає нічого кращого, ніж повернутися до повноцінного активного способу життя і назавжди забути про дорогі медикаменти! Відчуйте радість життя, рухаючись і відновлюючи своє здоров’я!

Який нормальний рівень артеріального тиску?

Величина артеріального тиску (ПЕКЛО) кожної людини строго індивідуальна, і залежить від ряду чинників. Всесвітньою Організацією охорони здоров’я були встановлені умовні норми, в межах яких рівень артеріального тиску вважається нормальним. Для дорослої людини це: систола (верхнє) ПЕКЛО 110-135, діастола (нижнє) 70-85. Зниження рівня ПЕКЛО нижче за ці показники називається гіпотензією. Якщо величина ПЕКЛО перевищує ці показники, то такий стан називається артеріальна гіпертензія.

Артеріальна гіпертензія, і гіпотензія примушують працювати організм людини з перевантаженням, тому вимагають втручання лікаря.

Як проявляються гіпотензія і гіпертензія?

Існують наступні види артеріальної гіпотензії :

 • Гостра артеріальна гіпотензія — виникає на тлі яких-небудь судинних катастроф: інфаркту, шоку, колапсу, крововтрати.
 • Хронічна артеріальна гіпотензія — протікає тривало, пов’язана із загальним тонусом судин, часто розвивається після ВСД за гіпотонічним типом.

Також розрізняють:

 • первинну хронічну артеріальну гіпотензію;
 • вторинну хронічну артеріальну гіпотензію, що виникла на тлі якогось захворювання, наприклад, надниркової залозистої недостатності або протрузії диска шийного відділу хребта.

Артеріальна гіпертензія буває:

 • первинною, ідіопатичною — найчастіше спадкова;
 • вторинною, симптоматичною — як прояв якого-небудь захворювання. До цієї групи відносяться вертеброгеннігіпертензії, причиною яких є спазм або здавлення грижею вертебральних артерій — судин, що проходять в хребті.

Гіпертензія і гіпотензія проявляються схожими симптомами: головним болем, запамороченням, нудотою, у важкий випадках — втратою свідомості. Іноді до симптомів приєднуються порушення чутливості особи, рук, шиї, їх оніміння, болі в серце, серцебиття. Тому лікувати цей стан без проведення обстежень не можна.

Чим небезпечні гіпертензія і гіпотензія?

Різке підвищення або пониження рівня артеріального тиску часто є причиною розвитку судинних катастроф : інфарктів, інсультів, тромбоемболій, хронічного порушення мозкового кровообігу. Тому, необхідно постійно контролювати рівень артеріального тиску, навіть якщо відхилення Вами не відчуваються.

Як нормалізувати артеріальний тиск?

Найчастіше при гіпотензії і гіпертензії застосовуються лікарські засоби. Проте нормалізувати рівень тиску можна і за допомогою комплексу вправ. Кінезітерапія дозволяє скласти лікувально-відновний курс з урахуванням індивідуальних особливостей кожної людини. Це дозволить заощадити на ліках, нормалізувати рівень тиску, і жити без страху за своє здоров’я!


Читайте також

Атеросклероз великих судин

Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є однією з чотирьох найпоширеніших

Остеохондроз хребта

Остеохондроз хребта — хронічний дистрофічний процес, що виявляється зниженням гідрофільності і деструкцією тканини міжхребцевого диска, її килоподібну випинанням в сторону

Грижа диска хребта

Грижа міжхребетного диска — це випинання внутрішньої частини міжхребцевого диска через розрив його зовнішній оболонці. Здавлюються корінці спинномозкових нервів, страждають