Головні болі

Головні болі

Якщо Вас турбує сильний головний біль, Ви постійно приймаєте знеболюючі засоби — це не привід впадати в депресію. Існує можливість отримання незалежності від медикаментозних препаратів і головного болю. Займаючись кінезітерапією.Ви навчитеся жити без болю, страху і очікування чогось поганого.

Чому виникають головні болі?

Причини цього симптому різноманітні. Розрізняють:

  • первинний головний біль, пов’язаний з нервовою системою,
  • вторинну, симптоматичну, яка супроводжує інші захворювання.

При первинному захворюванні в процес, як правило, залучені нервові корінці, і такий біль є рефлекторним. Симптоматичний головний біль не можна усувати анальгетиками, оскільки вона є проявом існуючої проблеми : інтоксикації на тлі запальних захворювань, судинних проблем, травм і так далі. Головний біль завжди ознака того, що в організмі щось працює не так, як треба. Тому, необхідно розбиратися в причинах головного болю, а не просто використовувати медикаменти для зняття нападу.

Як проявляється головний біль?

У кожної людини головний біль проявляється по-різному, навіть якщо причина її розвитку одна і та ж. Це пов’язано з індивідуальними особливостями кожного організму. Але є декілька загальних характеристик, які допоможуть припустити причину розвитку цього стану, але не завжди є специфічними.

Головний біль на тлі судинних проблем, як правило, локалізується в потиличній області, тупа, така, що давить, іноді пульсуюча, супроводжується підвищенням або зниженням артеріального тиску, іноді — болями в серці.

При інтоксикації, як правило, болить уся голова, біль тупий, не залежить від положення тіла, супроводжується нудотою, підвищенням температури, загальною слабкістю.

Первинні головні болі включають:

  • болі за типом мігрені — болить одна половина голови, частіше лобна або в скронева частина, супроводжується світлобоязню, підвищеною звукопровідністю.
  • пучковий біль — дуже інтенсивний неврологічний односторонній головний біль, супроводжується почервонінням очей, сльозотечею, нежитю;
  • вертеброгенний головний біль — пов’язаний з проблемами в хребті. Супроводжується скутістю в шиї, болями в спині, онімінням рук, ніг, іноді при цьому фіксується різний рівень артеріального тиску на обох руках.

Лікування головного болю

Головні болі, що часто повторюються, завжди є приводом пройти обстеження. Метод лікування цієї проблеми залежить від причини, яка лежить в основі симптому, що проявляється. Первинний біль легко усувається анальгетиками, тривалий прийом яких, у свою чергу, також може викликати ряд ускладнень. Вторинний головний біль може пройти самостійно на тлі лікування основного захворювання. Первинний головний біль часто являється вертеброгенною, тобто, пов’язана з різними порушеннями хребта : остеохондрозом, міжхребетними грижами, порушеннями постави, м’язовим спазмом. І щоб не приймати від головного болю пігулки постійно, можна скористатися альтернативним ефективним методом лікування, який дозволить назавжди позбавитися від цієї проблеми. Індивідуальна лікувально-відновна програма, розроблена лікарямикінезітерапевтами, поверне Вам здоров’я і дозволить забути про пігулки назавжди.


Ключові слова статті:
Головні болі

Читайте також

Шкала оцінки неврологічного статусу при розсіяному склерозі

Полиморфность клінічних проявів розсіяного склерозу, наявність різних варіантів перебігу захворювання, труднощі в інтерпретації результатів патогенетичної і симптоматичної терапії, необхідність динамічного

Характеристика захворювань центральної і периферичної нервової системи

До захворювань і травм ЦНС відносять: порушення мозкового кровообігу, травми і пухлини головного і спинного мозку, неврози, інфекційні захворювання. Залежно

Нервова система та її розлади у студентів

Стан нервової системи людини є важливим критерієм здоров’я. Емоційні перевантаження студентів, перевтома від розумової роботи, вводять нервову систему в ряд