Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Грижа Шморля — підтримувальна терапія

Грижа Шморля — підтримувальна терапія

Дізнатися про те, що у тебе грижа Шморля неприємно в будь-якому віці. Адже це автоматично означає обмеження активності. Щоб уникнути тривалого прийому дорогих медикаментів, досить навчити своє тіло «правильно» рухатися, використовуючи кінезітерапевтичну дію. Лікувально-відновний курс по унікальному методу лікування опорно-рухового апарату дозволяє повернутися до активного способу життя, не побоюючись ускладнень грижі Шморля. У Центру кінезітерапії лікування хребта Ви зможете лікуватися природним чином — за допомогою руху! Поверніться до здорового активного життя без обмежень своєї повсякденної активності.

Життя з грижею Шморля

Це захворювання не має чітких вікових критеріїв. Грижі Шморля формуються і у дітей, і в старшому віці.

У основі цього стану лежать декілька моментів:

 • порушення щільності хряща міжхребетного диска
 • порушення мінерального обміну.

Це, найчастіше, відбувається в період активного зростання або інтенсивних фізичних навантажень, коли зростає потреба в мінеральних речовинах.

В результаті цього щільний хрящовий вузлик «давить» на тіло хребця і призводить до деформації останнього, що чітко фіксується на рентгенологічних знімках.

З часом це може привести до безповоротних змін:

 • знижується висота хребців;
 • знижується еластичність міжхребетних зв’язок;
 • погіршуються амортизаційні властивості усього хребта;
 • в місці деструкції розростається фіброзна тканина, яка порушує рухливість в міжхребетних суглобах, призводячи до артрозу;
 • грижа Шморля сприяє формуванню істинної міжхребетної грижі. А це, у свою чергу, викликає і больові відчуття, і порушення функції руху.

Лікування хрящових вузликів

Завдання кінезітерапії — навчити людину жити з цим захворюванням, не допустити розвиток безповоротних ускладнень, максимально відновити порушені функції і не допустити їх подальший прогрес. Щоб припинити патологічний процес, слід приділяти особливу увагу тому, як людина рухається, і які групи м’язів при цьому використовує.

Цими питаннями займаються лікарі кінезітерапевти. Лікування гриж Шморля за допомогою цієї методики, включає декілька компонентів.

 • Вправи, призначені для поліпшення рухливості суглобів, еластичності м’язів, зв’язок і сухожиль гальмують деструктивні зміни, які виникають в хребцях.
 • Заняття на багатофункціональних тренажерах з функціями декомпресії і антигравітації поліпшать амортизацію хребта і знімуть компресію на хребці.
 • Якщо патологічний процес протікає давно, і виникли безповоротні зміни, то ефективними будуть реабілітаційні вправи, які знімуть больовий синдром, і дозволять значно збільшити об’єм рухів в ураженій частині хребта.

Величезне значення має те, в якій частині хребта розташована грижа Шморля. Це враховується при розробці індивідуального курсу і комплексу вправ. У Центрах кінезітерапії лікування хребта і опорно-рухового апарату пропонується метод кінезітерапії, що дозволяє лікувати грижі Шморля і їх ускладнення під спостереженням фахівця. Цей вид терапії дозволить максимально ефективно відновити виниклі порушення, і закріпити результат без застосування ліків і хірургічних втручань.


Ключові слова статті:
Грижа

Читайте також

Радикуліт

Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме під терміном «радикуліт». Розвитку

Онтогенез хребта

Онтогенез (від грець. ontos — «істота» і genesis — «народження, походження») — це процес індивідуального розвитку організму від запліднення до

Інфекційні захворювання головного мозку

Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю або в результаті прямого