Йога при захворюваннях хребта

Йога при захворюваннях хребта

Йога, це давньоіндійське релігійно-філософське вчення, що розробило особливу систему прийомів і методів самопізнання і саморегулювання, припускає вдосконалення не лише тіла, але і духу. З великої кількості різних вправ для хребта, які рекомендують йоги, ми вибрали найцікавіші і які оцінив лікар — невролог.

БХАРАДВАДЖАСАНА I

БХАРАДВАДЖАСАНА I

БХАРАДВАДЖАСАНА I

Ця вправа знімає напругу в нижній частині спини і плечей, а також в шиї.
Сядьте боком так, щоб його спинка була справа, а ноги на ширині плечей. Потягніться усім тулубом вгору, зробіть в цьому положенні 2-3 вдихи і видихи, після чого на видиху поверніть тулуб управо. При цьому рух повинен йти не від голови і плечей, а як би з глибини живота. Покладете обидві руки на спинку випорожнення і поверніть голову, щоб побачити праве плече. Залишайтеся в цьому положенні 20-30 с. Тепер сядьте на випорожнення іншим боком, щоб спинка його була ліворуч, і повторите вправу.

Коментар невролога. Непогана вправа для усього хребетного стовпа. З цієї пози добре, посилюючи скручування тіла за допомогою рук, опрацьовувати вигини хребта. Проте якщо біль посилюється, пересилювати її і виконувати вправу в максимальній амплітуді не варто. Воно також категорично протипоказано при артриті колінних суглобів. Якщо ви страждаєте від болів в крижово-клубовій області, не напружуйте область тазу.

БХАРАДВАДЖАСАНА II

БХАРАДВАДЖАСАНА II

БХАРАДВАДЖАСАНА II

Ця вправа допомагає зміцнити поперек і черевний прес. Крім того, як вважають, йоги, сприяє масажу репродуктивних органів і нирок.

  1. Сядьте на підлогу, з’єднавши ноги і витягнувши їх вперед.
  2. Зігніть обидві ноги і повільно нахиляйте їх вліво до тих пір, поки вони не виявляться такими, що лежать на підлозі. При цьому ступні ніг мають бути на одному рівні з лівим стегном. Стегна і коліна спрямовані вперед. Переконаєтеся, що ліва кісточка лежить на згині правої ноги і що ваші сідниці притиснуті до статі.
  3. Відведіть лопатки якнайдалі назад, виставивши грудну клітку вперед, і послідовно тягніть управо живіт, ребра, груди і плечі. Покладете ліву руку на зовнішню частину правого стегна, а праву — ззаду на підлогу. Залишаючись в цьому положенні 20 з, розслабте м’язи особи, шиї і горла і зробіть декілька вдихів і видихів. Випрямите ноги, поверніться в початкове положення і повторите вправу, нахиляючись в інший бік.

Коментар невролога. Признатися, мене дещо бентежить масаж нирок, але. Дійсно, дуже хороша вправа, яка через поліпшення функції поперекового відділу веде до нормалізації функцій органів малого тазу.

СУПТА ПАНАДГУШТХАСАНА I

СУПТА ПАНАДГУШТХАСАНА I

СУПТА ПАНАДГУШТХАСАНА I

Ця вправа підвищує еластичність м’язів попереку, ніг і стегнових зв’язок. Воно також сприяє усуненню причин, що викликають дискомфорт під час менструацій.
Для виконання цієї вправи вам знадобиться невеликий ремінь. Ляжте на підлогу, з’єднавши ноги і витягнувши їх вперед. На вдиху підтягніть праве коліно до грудей і накиньте ремінець на середину ступні. На видиху витягніть ногу вгору, перпендикулярно стелі. Обома руками натягніть ремінець і постарайтеся підтягнути підняту ногу ближче до голови. При цьому права сідниця має бути міцно притиснута. Тримаєте ліву ногу на підлозі (шкарпетка спрямована до стелі). М’яко опустите ногу вниз. Випрямите її, щоб суглоби встали на місце. Тепер поверніться в початкове положення і повторите вправу для лівої ноги.

Коментар невролога. Прекрасна вправа для підвищення кількості суглобової рідини, збільшення рухливості суглобів ніг і трофіки зв’язкового апарату тазу.

СУПТА ПАНАДГУШТХАСАНА II

СУПТА ПАНАДГУШТХАСАНА II

СУПТА ПАНАДГУШТХАСАНА II

Ця вправа сприяє витягуванню задніх м’язів ніг, роблячи їх еластичнішими, а також перешкоджає накопиченню втоми в хребті. Вправа схожа на попередню, з тією тільки різницею , що за допомогою ременя треба захопити великий палець ноги. Ляжте на підлогу, ліву ногу витягніть вперед, а праву зігніть в коліні. Накиньте ремінь на праву стопу і тримаєте його двома руками. Відведіть плечі назад до статі, прагнучи вигнути груди вгору, розслабте шию і розверніть ліве стегно всередину, направивши його разом з лівим коліном до статі.
Як слід натягніть ремінь, щоб посилити згинання в тазостегновому суглобі правої ноги. Залишайтеся в такому положенні 15-20 с. Потім глибоко вдихніть, а на видиху випрямите праву ногу вертикально вгору. Швидше за все, вам доведеться злегка відпустити ремінь, щоб перехопити його чимдалі від стопи.
Витягніть обидві ноги і повільно відводите плечі назад до статі, намагаючись прогнути верхню частину спини. Ще сильніше розверніть ліве стегно всередину, а праву частину тазу як можна сильніше притисніть до статі, натискаючи ременем на стопу. Проробляйте це 20-30 з, дихаєте спокійно. Потім поверніться в початкове положення і, змінюючи ноги, виконаєте вправу ще раз.

Коментар невролога. Ця вправа, безумовно, благотворно впливає на попереково-крижовий відділ хребта. Головне — не перестаратися, інакше користь обернеться шкодою.


Читайте також

Лікування пухлини спинного мозку

Нейрохірургічне повне оперативне видалення пухлини. Комбіноване лікування. Променева терапія (опромінення пухлини) Підтримуюча хіміотерапія Пухлини спинного мозку Співвідношення пухлин спинного мозку

Старіння кістково-м’язової системи

Болі в різних частинах скелета супроводять вік. Вони супроводжуються зниженням рухової активності. Знання особливостей старіння кістково-м’язової системи дозволяє попереджати усі

ЛФК при хворобі Паркінсона

Рекомендовано займатися гімнастичними вправами при хворобі Паркінсона . Разом з медикаментозним лікуванням вони допоможуть продовжити рухову активність, покращити якість життя.