Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

 • Кліщовий Боррелиоз

  Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має

  ...

Кліщовий Боррелиоз

Кліщовий Боррелиоз

Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має схильність до хронічної і рецидивуючої течії і переважного ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.

Зараження відбувається при укусі інфікованим кліщем. Мікроби (боррелии) із слиною кліща потрапляють в шкіру і протягом декількох днів розмножуються, після чого поширюються на інші ділянки шкіри і внутрішні органи (серце, головний мозок, суглоби). Боррелии роками можуть зберігатися в організмі людини, обумовлюючи хронічний і рецидивуючий перебіг захворювання. Хронічний перебіг хвороби може розвинутися після тривалого періоду часу.

Кліщовий Боррелиоз

Симптоми. Інкубаційний період триває від 2 до 35 днів, в середньому — 7-10 днів. Характерною ознакою початку захворювання є поява на місці укусу кліщем почервоніння шкіри. Червона пляма поступово збільшується, досягаючи 1-10 сантиметрів в діаметрі, іноді до 60 і більш. Форма плями округла або овальна, рідше неправильна. Зовнішній край запаленої шкіри інтенсивніше червоний, дещо височіє над рівнем шкіри. Цим симптомам передують нездужання, слабкість, головна і м’язові болі, болі в суглобах, підвищення температури, збільшення лімфатичних вузлів. З часом центральна частина плями блідне або придбаває синюшний відтінок, створюється форма кільця. У місці укусу кліща, в центрі плями, визначається кірочка, потім рубець. Пляма без лікування зберігається 2-3 тижні, потім зникає.

Особливості почервоніння:

 • у центрі елементу — виразний слід від укусу
 • локалізація — пахви, пах, під грудьми, підколінна ямка або на межі відкритих ділянок з одягом (гомілковостопні суглоби, лікті, кисті)
 • мінімальні відчуття в області шкірної еритеми (печіння, свербіж)

Супутні ознаки:

 • Загальносимптоматичний стан
 • Скутість в області шиї
 • Помірна лихоманка

Особливо важливо встановити, чи є хронологічний зв’язок початкових проявів хвороби з присмоктуванням кліща і/або розвитком еритеми.

Лікування. Лікування кліщового боррелиоза повинне проводитися в інфекційній лікарні, де передусім призначається терапія, спрямована на знищення боррелий. Без такого лікування хвороба прогресує, переходить в хронічну течію, а у ряді випадків призводить до інвалідності.

Профілактика. Боротьба проти кліщів, де використовуються як непрямі заходи (захисні), так і пряме винищування їх в природі, а також використання репелентів.


Читайте також

Гіпертензія. Гіпотензія

Якщо у Вас діагностована артеріальна гіпертензія або гіпотензія, то опускати руки не варто. Це зовсім не означає постійний прийом токсичних

Атеросклероз

Атеросклероз — це хронічне захворювання, з переважним ураженням артерій великого калібру (еластичного або м’язово-еластичного типів), що супроводжується відкладенням в стінці

Інсульти у молодому віці

Інсульти у молодому віці є важливою проблемою сучасної церебро-васкулярної неврології, оскільки в багатьох індустріальних країнах спостерігається зростання кількості хворих, крім