Комп’ютерна томографія (КТ)

Комп’ютерна томографія (КТ)

Комп’ютерна томографія — це діагностичний метод дослідження внутрішніх структур і органів за допомогою рентгенівських променів. Пацієнт під час процедури розташовується на спеціальному столі, який підключений до сканера, що є великим кільцем. Цей апарат обертається і дозволяє рентгенівським променям проходити через потрібну область тіла. Повний оберт сканера займає близько секунди, під час якої екран комп’ютера показує зріз досліджуваної області. Такі зображення зберігаються, групуються і роздруковуються.

Комп’ютерна томографія призначається, як правило, після рентгена з метою уточнити діагноз і місцерозташування проблеми. Комп’ютерний томограф, за допомогою якого проводиться КТ, дозволяє робити фото органу не статичне, а під різним кутом, обертаючись навколо тіла пацієнта. Окрім цього, зроблене фото доповнюється математичними даними, наприклад, визначається щільність кісток. Комп’ютерна томографія розрізняє тканини, які відрізняються один від одного усього на 0,5%. Виходячи з цього, КТ дає в тисячу разів більше інформації, чим усім відомий рентгенівський знімок. КТ в Києві призначають для дослідження різних областей тіла, а також кінцівок : головного мозку, печінки, грудної клітки, черевної порожнини, селезінки, підшлункової залози і так далі.

Показання для комп’ютерної томографії (КТ):

  • патології легенів, стравоходу, аорти, серця, грудних тканин, а також діагноста ракових метастазуючих утворень;
  • абсцеси, кісти, пухлини, збільшення лімфовузлів, кровотечі, наявність чужорідного тіла, апендицит, дивертикуліт, запалення кишковика;
  • камені в сечовому міхурі або нирках, закупорка сечовивідних шляхів;
  • діагностика жовтяниці;
  • панкреатит;
  • проблеми з органами малого тазу, фаллопієвими трубами, насінними бульбашками і передміхуровою залозою;
  • хвороби суглобів.

Не дивлячись на те, що КТ є недешевою процедурою, користь її в деяких випадках просто незамінна, оскільки це дослідження дозволяє провести діагностику важкого захворювання на ранній стадії його розвитку, що істотно полегшує подальше лікування.


Читайте також

Променева діагностика (Рентген, КТ, МРТ)

Променева діагностика — це дослідження тканин і органів за допомогою рентгенівських променів. Магнітне поле, що використовується при променевій діагностиці, призначене