ЛФК після інсульту

ЛФК після інсульту

Методика лікувальної гімнастики будується з урахуванням клінічних даних і термінів, що прийшли після інсульту. ЛФК призначають з 2-5 дня з початку захворювання після зникнення явищ коматозного стану. Протипоказанням служить важкий загальний стан з порушенням діяльності серця і дихання.
Комплекс вправ виконується лежачи на спині за допомогою інструктора або родича.
1 Виконуйте вправу : паралізована нога знаходиться в зручному положенні — підведена на валику, а паралізована рука з мішечком піску в долоні лежить уздовж тулуба. Згинайте і розгинайте в плечовому суглобі випрямлену здорову руку. Повторити по 6-8 разів, темп середній, амплітуда повна.
2 Виконуйте вправу : паралізовану руку хворого інструктор підтримує знизу в ліктьовому суглобі, а іншою рукою фіксує кисть і пальці в розігнутому положенні. Пасивно згинайє і розгинає в плечовому суглобі випрямлену паралізовану руку. Повторити 8-10 разів. Темп повільний, рухи плавні, амплітуду збільшувати поступово.
З Виконуйте вправу : Пасивно згинати і розгинати в ліктьовому суглобі паралізовану руку хворого, зберігаючи розігнуте положення кисті і пальців. Повторити 5-6 разів. Темп повільний, амплітуда повна, рухи плавні.
4 Виконуйте вправу :Пасивно повертати кнутри і кнаружи паралізовану руку. Повторити 5-6 разів. Темп повільний, амплітуда повна, рухи плавні, дихання спокійне.
5 Виконуйте вправу : Пасивно відведіть в плечовому суглобі і повертати в попереднє положення випрямлену паралізовану руку. Повторити 6-8 разів.
6 Виконуйте вправу :паралізована рука трохи відведена від тулуба. Пасивно згинати в суглобах пальці паралізованої руки. Повторити по 10-12 разів в кожному суглобі. Дихання довільне.
7 Виконуйте вправу :: паралізована нога знаходиться в зручному положенні — підведена на валику. Відвести здорову випрямлену ногу убік, повернути в попереднє положення. Повторити 5-6 разів. Амплітуда повна, темп повільний, дихання не затримувати.
8 Виконуйте вправу : інструктор рукою фіксує стопу паралізованої ноги під прямим кутом, а інший підтримує гомілку у верхній третині. Пасивно згинати і розгинати паралізовану ногу в колінному і тазостегновому суглобах. Повторити по 8-10 разів. Темп повільний, згинання з максимально можливою амплітудою, а розгинання з неповною.
9 Виконуйте вправу : ноги зігнуті в колінах. Нахиляти активно і пасивно здорову і паралізовану ноги вправо і вліво.
10 Виконуйте вправу : лежачи. Ходьба активно здоровою ногою, пасивно хворою.


Ключові слова статті:
Інсульт

Читайте також

Сучасні підходи до лікування і реабілітації хворих з нервопатіями

Уперше вивчені особливості дії і встановлена клінічна ефективність мікрохвильової резонансної терапії, фототерапії поліхроматичним світлом і їх поєднання на динаміку рухових

Медична реабілітація при порушенні мозкового кровообігу

Основною метою медичної реабілітації при порушенні мозкового кровообігу є відновлення порушених функцій і втрачених рухових навичок хворого для його фізичної

Профілактика плоскостопості і попередження розвитку викривлення стопи

Виявлена при обстеженні плоскостопість викликає тільки негативні емоції. Але з цією проблемою можна і треба боротися! Хоча, відновлення викривленої стопи