Нові статті

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Міжхребцеві диски та їх анатомічна будова

  Міжхребцеві диски — складне анатомічне утворення у формі плоского циліндра, розташоване між тілами хребців, яке виконує

  ...

 • ЛФК при хворобі Паркінсона

  Рекомендовано займатися гімнастичними вправами при хворобі Паркінсона . Разом з медикаментозним лікуванням вони допоможуть продовжити рухову

  ...

 • Самолікування головного болю

  Існують так звані м’які методики мануальної терапії. З усіх різновидів мануальних способів м’язової релаксації найбільш ефективним

  ...

ЛФК при хворобі Паркінсона

ЛФК при хворобі Паркінсона

Рекомендовано займатися гімнастичними вправами при хворобі Паркінсона . Разом з медикаментозним лікуванням вони допоможуть продовжити рухову активність, покращити якість життя.

При виконанні гімнастики слід контролювати дихання. Перша частина будь-якої вправи виконується на вдиху, друга — на видиху. Кожну вправу повторювати по 8-10 разів до появи легкого почуття втоми. Необов’язково виконувати усі вправи. Можна тренуватися по 10-15 хвилин кілька разів в день.

Дихальна гімнастика

1

1. Виконуйте вправу: сидячи. Покладіть руки на живіт, носом зробити вдих, злічити до 5, потім через рот повільно видихнути. При виконанні вдиху повинні розширитися грудна клітка, а живіт — ніби надутися. При виконанні видиху уявіть, що задуваєте свічку.

2. Виконуйте вправу: стоячи. Встаньте біля стіни, оперевшись на неї усією спиною, руки підняти вгору, вдихнути і злічити до 5. Потім, повільно видихнути, опустити руки і кистю лівої руки обхопити лікоть правої і навпаки.

Вправи для поліпшення постави

Їх мета — навчитися контролювати напругу м’язів шиї, спини, протидіяти формуванню «пози прохача».

1. Виконуйте вправу: стоячи. Притуліться до стіни так, щоб потилиця, лопатки, сідниці і гомілки торкалися стіни, руки опустити уздовж тулуба і упреться долонями в стіну. Вдихніть і постарайтеся з силою натиснути на стіну усім тілом 10 хв., потім, розслабитися і повільно видихніть.

2. Виконуйте вправу: Сядьте навпочіпки, упираючись спиною в стіну. Потім встаньте. Якщо це важко здійсніть, поставити поруч поручень, щоб можна було спертися.

З. Виконуйте вправу: Встаньте до стіни, притиснувшись щокою, животом, стегнами. Зігнути руки в ліктях і упертися долонями в стіну. Ковзаючи по стіні долонями, підняти руки вгору, роблячи вдих. На видиху руки опустіть.

4. Виконуйте вправу: Покладіть долоні на плечі і обертатися то управо, то вліво.

5. Виконуйте вправу: Покладіть руки на коліна, нахиліться максимально вперед. Потім, вигнувши спину і розпрямивши плечі, випрямтесь.

6. Виконуйте вправу: Покладіть руки на поперекову область, плечі розпрямте, спину прогніть і полічіть до 20.
Вправи, зміцнюючі м’язи тулуба. Виконуйте вправу: сидячи

1. Повільно поверніть голову вправо і вліво, прагнучи підборіддям дістати до плеча і злегка напружуючи м’язи шиї. Утримуйте голову в цій позиції приблизно 5 секунд.

2. Повільно нахиляйте голову по черзі до плечей, злегка напружуючи м’язи шиї.

3. Витягніть шию, висунувши підборіддя вперед. Поверніться в попереднє положення.

4. Нахиліть голову, прагнучи дістати підборіддям до грудей. Поверніться в попереднє положення.

5. З’єднайте долоні рук, максимально напружуючи м’язи, долічити до 10. Швидко розслабтьте м’язи, опустіть руки.

Запам’ятаєте свої відчуття у момент м’язового розслаблення, щоб в наступному зуміти скористатися цим прийомом при появі м’язової скутості.

6. Руки зігніть в ліктях і розташуйте на рівні плечей. Відведіть лікті назад так, щоб лопатки з’єдналися.

7. Зробіть кругові рухи плечима плече- вперед і назад.

8. Візьміть гімнастичну палицю і утримуючи на рівні грудей, виконуйте нею кругові рухи перед собою.

9. Тримайте палицю перед собою, виконуйте рухи, що імітують веслування.

10. Палицю розташуйте горизонтально на витягнутих уздовж тулуба руках. Почергово перед собою. піднімайте одну руку вгору, залишаючи іншу в попередньому положенні.

2

Вправи для м’ язів черевного пресу

1. Виконуйте вправу: лежачи на спині, ноги зігнувши в колінах. Руки витягніть вперед, вдихніть. Спробуйте відірвати від підлоги голову, плечі, спину. Обхопіть долонями коліна, видихніть.

2. Виконуйте вправу: На вдосі підведіть область тазу, спираючись на стопи і плечі. На видосі опустіть.


Ключові слова статті:
ЛФКПаркінсон

Читайте також

Організація і проведення реабілітації дітей з перинатальними ураженнями нервової системи

У статті розглядаються можливості лікувально-діагностичних установ в реалізації пропонованого алгоритму по організації медичної реабілітації дітей з перинатальними ураженнями нервової системи

Медична реабілітація при порушенні мозкового кровообігу

Основною метою медичної реабілітації при порушенні мозкового кровообігу є відновлення порушених функцій і втрачених рухових навичок хворого для його фізичної

Епілепсії у дітей

Прогрес у створенні нових антиепілептичних препаратів змусив переглянути ставлення до епілепсії як до некурабельних захворюванню. В даний час грамотне застосування