Лікування міжхребцевих гриж

Лікування міжхребцевих гриж

Встановлений діагноз міжхребцева грижа, як правило, автоматично означає тривалий прийом лікарських препаратів і вирішення питання про оперативне втручання. Але не варто засмучуватись з цього приводу! Альтернатива таким методам лікування існує! Це лікування рухом або кінезітерапія, успішно вживана упродовж багатьох років у всьому світі!


Лікування рухом, за допомогою природних функцій організму позбавить Вас від болю, дискомфорту і побоювань за подальший розвиток захворювання. Звертайтеся до фахівців в області кінезітерапії, щоб отримати кваліфіковані відповіді на питання з приводу Вашого захворювання.

Чому формуються міжхребцеві грижі?

Старіння пов’язує з цим дегенерація — природний процес організму. Питання тільки в тому, наскільки рано і як швидко це розвивається. Міжхребцевий диск — це еластично — волокнисте міжхребцеве з’єднання, яка служить амортизатором для хребців при ходьбі і стрибках. Він складається з фіброзного кільця і менш щільного ядра. З часом, сполучна тканина стає менш еластичною, щільнішою, на поверхні фіброзного кільця формуються мікротріщини. Атрофія корсетних м’язів при недостатній фізичній активності, порушення постави, порушення мінерального обміну тільки прискорюють ці процеси.

Симптоми грижі міжхребетного диска

Формування міжхребетних гриж є наступним етапом розвитку остеохондрозу після протрузії диска. Цей стан є безповоротним. Після того, як диск руйнується, в цьому місці формується вогнище запалення, розростання фіброзної тканини і подальшого відкладення солей кальцію. Внаслідок чого ще більше знижується рухливість хребта, і стан розвивається по замкнутому кругу. «Випавший диск» механічно дратує судинно-нервові пучки, що проходять через хребці, при цьому виникають болі, порушення чутливості, відчуття оніміння, спазм судин.

Залежно від того, куди відбувається випадання, міжхребетні грижі діляться на наступні види:

  • бічну або латеральну;
  • задньо-бокову;
  • передньо-бокову;
  • серединну;
  • комбіновану.

Найбільше проблеми викликають випадання диска в просвіт спинномозкового каналу. При цьому, як правило, до симптомів болю і порушення чутливості приєднуються симптоми порушення функції внутрішніх органів : серця, шлунку, кишківника, органів сечовивідної системи. Найчастіше міжхребетні грижі формуються в поперековому відділі, який несе найбільше навантаження, і в шийному відділі хребта, як внайрухливішому.

Лікування міжхребетних гриж

Основними методами лікування є: консервативна терапія і операція. Але, ні оперативне втручання, ні тривалий прийом лікарських засобів не дають гарантій того, що захворювання зупинить свою течію, і людина стане здоровою. Усунення однієї грижі не відновлює структуру інших міжхребцевих дисків, а лікарські засоби не можуть замінити якісні фізичні навантаження. Кінезітерапевтична дія заснована на лікуванні рухом. Виконання вправ за індивідуально підібраною програмою здатне повернути людину до повноцінного життя без болю і страждань, і не допустити подальший розвиток захворювання.


Ключові слова статті:
Грижа

Читайте також

Лікування шийного остеохондрозу мануальною терапією і голкотерапією

Остеохондроз — поліфакторних захворювання з участю як спадкових, так і набутих факторів. За сучасними уявленнями, у формуванні клінічних синдромів остеохондрозу

Атеросклероз. Ішемічна хвороба серця

Атеросклероз коронарних артерій, ішемічна хвороба серця і її прояву : стенокардія, інфаркт міокарду, серцева недостатність, різні аритмії — усі ці

Туберкульоз хребта (туберкульозний спондиліт)

Туберкульозний спондиліт спостерігається головним чином в дитячому віці і є найпоширенішою формою позалегеневого туберкульозу. Причина захворювання — туберкульозні палички, які