Лікування затухаючого загострення хвороб спини

Лікування затухаючого загострення хвороб спини

На стадії поступово затухаючого загострення і нестійкої ремісії (тобто коли купірування запального процесу і больового синдрому ще недостатньо стабільно) слід включити в комплексне лікування вітамінотерапію.

Призначення вітамінів в гострому періоді є спірним, оскільки вони, особливо у великих дозах, різко посилюють метаболізм. А при загостренні в зоні набряку функціонування нерва і навколишніх тканин утруднюється, клітинне дихання знаходиться на мінімальному рівні, видаляти продукти метаболізму з осередку ураження стає складніше. Особисто я глибоко переконаний, що прописувати вітамінні препарати на цій стадії хвороби — це все одно що бити батогом виснаженого коня. Проте, після зниження хворобливості і набряклості, коли запалення йде на спад, прийом вітамінів цілком виправданий.

При захворюваннях опорно-рухового апарату особливо показаний прийом вітамінів групи В.

Вітаміни групи B

Вітамін В1 (Тіамін)

Бере участь в регулюванні вуглеводного і білкового обміну в клітині, бере участь в жировому обміні, має антиоксидантні властивості, регулює проведення нервових імпульсів, а також має певну знеболюючу дію.

Вітамін В2 (Рибофлавін)

Активно бере участь в обміні речовин, бере участь в синтезі гемоглобіну, потрібний для здоров’я шкіри, зубів і кісток.

Вітамін В6 (Піридоксин)

Допоміжний елемент для безлічі ферментів, які діють в різних клітинах нервової системи. Позбавляє організм від накопичення аміаку, бере участь в синтезі нейромедіторів, покращує і прискорює регенеративні процеси в тканинах нервової системи, грає важливу роль в обміні речовин.

Вітамін В12 (Ціанокоболамін)

Потрібний для регенерації червоних кров’яних елементів, які утворюються в кістковому мозку. Є безпосереднім чинником зростання, бере участь в утворенні хімічних сполук : холіну, метіоніну, нуклеїнових кислот, а також впливає на усі функції центральної і периферичної нервової системи.

Вітамін С (Аскорбінова кислота)

Як встановили вчені, з усіх вітамінів людина найбільше потребує аскорбінової кислоти: в середньому її вимагається 80 міліграм на добу, тобто приблизно в 4 рази більше, ніж усіх інших вітамінів. Наш організм не здатний самостійно синтезувати аскорбінову кислоту, тому необхідно по можливості круглий рік включати у свій раціон продукти, багаті вітаміном С, адже він задіяний більш ніж в трьохстах найважливіших біологічних процесах.

Навіщо потрібна аскорбіновій кислота ?

  • Бере участь в синтезі колагену — білку, який утворює найпоширенішу в організмі сполучну тканину, що об’єднує і скріплює кістки, цементує міжклітинний простір;
  • Нормалізує обмін білків, жирів і вуглеводів;
  • Підвищує імунітет;
  • Сприяє зниженню кількості цукру в крові і збільшенню запасів глікогенів в печінці;
  • Нормалізує вміст холестерину;
  • Стимулює утворення червоних і білих кров’яних тілець;
  • Має потужні антиканцерогенні властивості;
  • Благотворно впливає на розширення артеріол і капілярів, зниження артеріального тиску, почастішання серцевих скорочень і швидкість кровоточу;
  • Потрібна при синтезі гормонів наднирковими залозами.

Оскільки водорозчинні вітаміни групи В неможливо, запасати про запас, вони повинні щодня потрапляти в організм з їжею. Дуже часто ці вітаміни діють спільно, як би підтримуючи дії один одного, а тому бажано вживати їх комплексно.

Інші вітаміни

Вітамін А (ретинол)

Потрібний організму для правильного використання ним кальцію і фосфору, а також для нормального функціонування нервової системи. При дефіциті вітамінів А і D знижується щільність кісток, вони стають тонкими і ламкими.

Вітамін D (Кальциферол)

Потрібний для того, щоб ефективно засвоювати кальцій і фосфор — два найважливіші мікроелементи, сприяючих відновленню нормальної щільності кісткової тканини. Цей вітамін міститься тільки в продуктах тваринного походження і синтезується під впливом сонячних променів. Він особливо потрібний молодому зростаючому організму.

Мікроелементи

Кальцій — це основний компонент кісток, 90 % кальцію знаходиться в скелетній тканині.

Фосфор потрібний для утворення здорової кісткової тканини і збалансованого обміну речовин.

Магній не лише допомагає кальцію і вітаміну D в будівництві кісток, але і їх розм’якшенню. Недолік його приводить до вимивання з організму кальцію, а також до відкладення в нирках каменів — кальцинатів.

Марганець переносить кисень з крові до клітин: це особливо важливо для живлення міжхребцевих дисків і хрящів, які не мають прямого кровообігу.

Щодня з їжею в організм потрапляє 600 міліграм кальцію. Всього в скелеті людини знаходиться 1 кг кальцію. Для повного його заміщення людина повинна з’їсти 100 кг сиру.


Читайте також

Міжхребцеві диски та їх анатомічна будова

Міжхребцеві диски — складне анатомічне утворення у формі плоского циліндра, розташоване між тілами хребців, яке виконує наступні функції: щільно сполучає

Організація та проведення реабілітації дітей з перинатальними ураженнями нервової системи

У статті розглядаються можливості лікувально-діагностичних установ у реалізації пропонованого алгоритму з організації медичної реабілітації дітей з перинатальними ураженнями нервової системи

Хвороба Альцгеймера

Якщо при розсіяному склерозі страждає миєлинова оболонка, то при хворобі Альцгеймера страждає сам нейрон. Відомо, що в основі захворювання лежить