Мануальне м’язове тестування (ММТ)

Мануальне м’язове тестування (ММТ)

Фахівцеві — реабілітологу часто доводиться вирішувати завдання, пов’язані з діагностикою ураженої ланки в складній системі опорно-рухового апарату людини. Для вирішення цих завдань застосовується такий «діагностичний інструмент», як мануальне м’язове тестування, яке дозволяє не лише встановити наявність слабкості м’яза, але і причину її виникнення, дозволяє повною мірою оцінити стан пацієнта і призначити адекватні методи корекції і лікування опорного апарату.

Мануальне м’язове тестування (ММТ), введене в практику на початку минулого століття R.Lovett, незважаючи на впровадження сучасних електродіагностичних і тензодинамометричних методів оцінки стану м’язів, не втратило свого значущості для клініки, і особливо для відновної терапії. Мануальне м’язове тестування залишається найбільш інформативним методом, оскільки будь-який прилад може оцінити лише сумарну величину сили, а рука дослідника здатна розрізнити тип скорочення (концентричне, ексцентричне, ізометричне), уловити послідовність включення м’язових волокон у міру зміни сили, що додається, встановити реакції і інші особливості функціонування м’язів, які невловимі для апарату.

Головним завданням мануального м’язового тестування є оцінка функціональної здатності м’яза, її здатністю розвивати силу, адекватну опору, що проявляється, а також здатність її до адаптації при нарощуванні опору і руху.

При м’язовому тестуванні для кожного м’яза або м’язової групи використовують специфічний рух, названий тестовим рухом.

Методи ММТ є розробленими і систематизованими рухами для окремих м’язів і м’язових груп, причому кожен рух здійснюється з точністю до певного початкового положення — тестової позиції. По характеру виконання тестового руху, по опору, який при цьому долається, судять про силу і функціональні можливості досліджуваних м’язів.

Основні принципи ММТ — оцінка по мірі порушення, застосування гравітації і мануального опору, які критерії збереглися до теперішнього часу. В той же час ММТ доповнилося тестами, що включає нові м’язові групи, адекватними початковими положеннями і більш точними тестовими рухами. Усе це надало можливість вже зі значною точністю визначати міру послаблення або повної втрати сили м’яза або м’язової групи.


Читайте також

Масаж

Масаж у Києві — це послуга, пропонована лікувальними клініками, оздоровчими центрами, спа-салонами, студіями краси і індивідуально практикуючими масажистами. Спектр пропонованої киянам масажної