Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія є високоінформативним діагностичним методом, який дозволяє проводити обстеження внутрішніх систем і органів у пацієнтів різних категорій.

Метод МРТ заснований на магнітній властивості атомів, з яких складаються усі тканини людського організму. Випромінюване томографом магнітне поле впливає на ядра атомів водню, завдяки чому вони вишиковуються в тілі людини певним чином — паралельно напряму самого магнітного поля. У цей же момент спеціальний апарат посилає електромагнітні сигнали. Атоми водню відповідають йому своїми сигналами. М’язи, кістки, судини і інші види тканин мають різну кількість атомів водню, отже, і сигнали у них теж різні. Томограф, розпізнає усі сигнали, розшифровує отриману інформацію і будує зображення, що передається на спеціальний прилад. Після цього зображення роздруковують на плівці.

Показання МРТ:

  • діагностика захворювань на ранніх стадіях розвитку;
  • порушення кровообігу;
  • патології судин;
  • підозра на розвиток пухлини;
  • артроз, артрит, міжхребцева грижа;
  • ушкодження менісків, розрив зв’язок.

Підготовка до МРТ

Особливої підготовки для проведення процедури не вимагається. Пацієнт може приймати лікарські засоби і напої в звичайному режимі. Дослідження тазових органів необхідно здійснювати при помірно наповненому сечовому міхурі, в інших же випадках його слід повністю випорожнити. Жінкам рекомендується видалити елементи макіяжа, оскільки вони можуть істотно знизити якість отриманих зображень, а також їх діагностичну достовірність. Також треба прибрати кредитні магнітні картки, електронні прилади, мобільні телефони, слухові апарати, годинник, металеві прикраси, шпильки, окуляри, скріпки, ручки, монети, ключі і інші предмети, що мають металеві елементи.

Проведення МРТ

Перед дослідженням медичний персонал детально пояснить ваші дії. Дихання має бути рівномірним і спокійним. Досліджувану область тіла поміщають в спеціальну копсулу, а пацієнт розташовується в центрі томографа. Сама процедура сканування триває приблизно 30 хвилин, упродовж яких треба знаходитися без руху.

Отримані зображення піддаються ретельному аналізу, після чого лікар-радіолог робить остаточне заключення.

Якщо вас турбують часті головні болі, нудота і помутніння свідомості, упізнати причину такого стану ви можете, записавшись на прийом до фахівців неврологів.


Читайте також

Ангіографія судин

Ангіографією судин називається рентгенологічне дослідження лімфатичних шляхів, вен і артерій, за допомогою якого можна визначити область звуження або повної закупорки

Променева діагностика (Рентген, КТ, МРТ)

Променева діагностика — це дослідження тканин і органів за допомогою рентгенівських променів. Магнітне поле, що використовується при променевій діагностиці, призначене