Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Міжхребцеві диски та їх анатомічна будова

  Міжхребцеві диски — складне анатомічне утворення у формі плоского циліндра, розташоване між тілами хребців, яке виконує

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

Нервова система та її розлади у студентів

Нервова система та її розлади у студентів

Стан нервової системи людини є важливим критерієм здоров’я. Емоційні перевантаження студентів, перевтома від розумової роботи, вводять нервову систему в ряд найважливіших, яка потребує першочергової уваги.

Відомо, що фізичні вправи збільшують лабільність нервово-м’язового апарату, удосконалюють функціональну рухливості нервових процесів. Під впливом систематичних тренувальних занять встановлюється деяке переважання парасимпатичної іннервації, що проявляється підтриманням артеріального тиску в межах норми, урежении та посиленні частоти серцевих скорочень, урежении та поглибленні дихання. Удосконалення функціональної рухливості нервових процесів відбувається, диференційовано залежно від характеру і особливостей м’язової навантаження, обсягу рухової активності та стану здоров’я студента.

Враховуючи великий діапазон відповідних вегетативних реакцій на різні режими фізичного навантаження необхідний пошук об’єктивних критеріїв, що дозволяє проводити скринінг-діагностику адаптивних резервів у студентів і розробки індивідуальних реабілітаційних програм.

При розладах нервової системи в учнів на заняттях фізичною культурою вирішуються такі завдання:

 • загальне зміцнення організму;
 • нормалізація життєво важливих функцій організму: дихальної, серцево-судинної, рухових і вегетативних;
 • підвищення стійкості вестибулярного апарату і захисних сил організму;
 • поліпшення працездатності;
 • виховання вольових навичок та ін.

Для студентів з несприятливою вегетативної реакцією організму (вираженої сімпатікотоніей) у практиці фізичного виховання необхідно більше застосовувати індивідуально-диференційовані методи роботи.

Таким чином, для активного відпочинку і зняття напруги у студентів в навчальні заняття слід включати такі вправи, як дихальні, загальнозміцнюючі і загальнорозвиваючі, релаксаційні (вправи на розслаблення м’язів шиї, плечового пояса та ін.), На рівновагу і координацію рухів, на розтягування м’язів — стретчинг, йога в спокійному темпі і доброзичливій атмосфері. Вводити в навчальні заняття тривалі пішохідні прогулянки, теренкур по пересіченій місцевості, плавання, ходьбу на лижах та ін.


Читайте також

Хвороба Альцгеймера

Якщо при розсіяному склерозі страждає миєлинова оболонка, то при хворобі Альцгеймера страждає сам нейрон. Відомо, що в основі захворювання лежить

Біоритми і їх вплив на заняття кінезітерапією

Вплив біоритмів на заняття реабілітаційно-оздоровчої спрямованості при неврологічних захворюваннях По даним ВІЗ, поширеність неврологічних захворювань з кожним роком збільшується. При

Стрес і його наслідки

Вже багато років слово «стрес» залишається дуже популярним. Про нього багато говорять і пишуть. Але насправді ми не розуміємо, що