Остеохондроз (шийного, грудного, поперекового відділів хребта)

Якщо Вам поставили діагноз остеохондроз хребта — не хвилюйтеся. Жити активно, без болю, ліків і операцій можна! Використовувати в лікуванні тільки можливості свого організму допоможе методика природного лікування — кінезітерапія. Після лікування рухом (кінезітерапією) Ви зможете вести звичне активне життя без гострого больового синдрому і побоювань за його розвиток!

Що таке остеохондроз?

Остеохондроз — це наслідок поєднання декількох основних патологічних механізмів, що призводить до порушення функцій усього організму.

—              Порушення мінерального обміну — невідповідність між надходженням мінеральних речовин в організм і потребою в них: в періоди активного зростання, при значних перевантаженнях організму, або при неправильній техніці виконання звичних рухів.

—              Порушення кровообігу в хребті і живлення міжхребетних дисків. Найчастіше, причиною цього є малорухомий спосіб життя і порушення постави.

—              Порушення якісних характеристик міжхребцевих дисків і формування міжхребцевих гриж.

—              Надлишкове окостеніння, осифікація «випавших» дисків, формування остеофітів.

Як проявляється остеохондроз?

Захворювання може зачіпати усі відділи хребта : шийний, грудний і поперековий. Перші симптоми остеохондрозу визначаються ще в підлітковому віці, а розвивається це захворювання у кожного другого жителя Земної кулі.

Прояви остеохондрозу залежать від тривалості перебігу захворювання і стадії, на якій знаходиться патологічний процес.

  • Порушення структури міжхребетного диска. При цьому втрачається еластичність хрящової тканини хребта, за рахунок цього виникають локальний спазм м’язів, набряк м’яких тканин, що проявляється болями і зниженню рухливості в окремих міжхребцевих суглобах.
  • Формування істинних гриж міжхребцевих дисків. Ця стадія остеохондрозу хребта є безповоротною, оскільки «випавший» диск чинить механічний тиск на міжхребцеві нерви і судини.
  • Формування нестабільності в міжхребцевих суглобах. За рахунок порушення підтримувальних властивостей зв’язково-м’язового апарату хребта, формуються вивихи і підвивихи в міжхребцевих суглобах, що проявляється болями в спині, онімінням м’язів спини і кінцівок, головними болями, підвищенням артеріального тиску.
  •  Кальцифікаціяміжхребцевих суглобів, формування крайових кісткових розростань — остеофітів. Це викликає травматизацию нервів, судин, м’язів, запускаючи запальний процес.

Лікування остеохондрозу

Раннє виявлення захворювання і своєчасна модифікація способу життя дозволяють повністю позбавитися від проблеми. Зробити це можна природним чином, за допомогою виконання спеціальних вправ. Від лікарів кінезітерапевтів. Ви можете отримати інформацію про те, як правильно і якісно виконувати рухи з метою профілактики остеохондрозу. Індивідуально підібрана лікувально-відновна програма враховує стадію захворювання, а виконання вправ дозволяє швидко досягти результату, не удаючись до допомоги ліків і оперативних втручань.


Ключові слова статті:
Остеохондроз

Читайте також

Дисциркуляторная енцефалопатія

Останніми роками в структурі цереброваскулярних захворювань велике місце зайняли хронічні форми цієї патології, що означають як дисциркуляторная енцефалопатія. Термін дисциркуляторная

Харчування проти хвороби Паркінсона

Людям, що страждають хворобою Паркінсона, немає необхідності дотримуватися якої-небудь спеціальної дієти, але вживати збалансовану, поживну їжу хворим людям корисно. При

Інсульт — правила реабілітації

Серед усіх видів інсульту переважають ішемічні ураження мозку. Ішемічні інсульти складають 70-85% випадків, крововиливу в мозок — 20-25% випадків, нетравматичний