Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

 • Кліщовий Боррелиоз

  Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має

  ...

Переломи. Механічні ушкодження хребців

Переломи. Механічні ушкодження хребців

Переломи хребців можна умовно розділити на компресійні переломи тіл хребців і переломи дуг хребців.Найчастіше зустрічаються компресійні переломи, при яких виникає зменшення висоти хребців. Як правило, механізм травми полягає в комбінації згинального руху хребта вперед у поєднанні з осьовим навантаженням. Відбувається свого роду пресування хребетного стовпа, якому кістки не можуть протистояти. Часто-густо переломи такого роду залишаються непоміченими і проявляють себе наполегливими болями в спині і прогресуючою деформацією хребетного стовпа. Як правило, травмуються нижньо-грудні (XI і XII) і верхньо-поперекові (I) хребці. Для цих переломів характерна клиновидна деформація тіл хребців, що виявляється на рентгенівських знімках.

Переломи дуг хребців (осколкові переломи) небезпечні виникає розкол тіл хребців, і спинний мозок може бути травмований осколками хребців при будь-якому їх незначному зміщенні.

Найчастіше зустрічаються небезпеки, хоча і малоприємні переломи остистих тіл хребців.

Перша допомога

При переломі хребта потрібна екстрена госпіталізація, проте слід знати, як надати в даному випадку першу допомогу. Необхідно укласти хворого на жорсткі носилки; можна використовувати дерев’яний щит (металевий щит треба заздалегідь обернути матерією) або будь-яку плоску поверхню. При переломі в грудному або поперековому відділі потерпілого можна укласти на живіт. Але ні в якому разі не перевозите такого хворого в положенні сидячи!

При переломі шийного відділу хворому фіксують хребет спеціальною шиною або жорстким коміром з підручних засобів (необхідно пам’ятати, що це не повинно утрудняти дихання). Якщо під рукою зовсім нічого немає, то переносити потерпілого на носилках краще всього в положенні лежачи на животі, підклавши йому під плечі і голову подушки.

При вступі хворого в стаціонар зусилля лікарів прямують на попередження подальшої компресії пошкодженого хребця і створення сприятливих умов для його регенерації. Залежно від міри ушкодження застосовують різні методи: петлю Гліссона, скелетну тягу за тім’яні горби, вилицюваті дуги (при ушкодженні шийного або верхнього грудного відділу), спеціальні лямки, ватно-марлеві кільця. Разом з витягненням здійснюють реклинацію. Її проводять, поступово збільшуючи висоту валиків, що підкладаються під область клиновидної деформації.

При типовому компресійному переломі тіло хребця буквально мне під впливом надмірного навантаження. Процес часто відбувається безболісно, оскільки больових рецепторів тіло хребця (за винятком окістя), на відміну від дуги хребця і відростків, не має.

Хірургічний метод лікування компресійних переломів хребців. Фіксація дужок хребців спеціальною розтяжкою для створення вектора тиску, сприяючого реклинації деформованого хребця.

Компресійні переломи тіл хребців є професійним захворюванням парашутистів


Читайте також

Пухлини центральної нервової системи

Пухлини головного і спинного мозку є особливою групою новоутворень, що істотно відрізняються по своїй біології, топографії, специфіці поширення на навколишні

Розсіяний склероз

Розсіяний склероз (РС) — хронічне прогресуюче захворювання нервової системи неясної етіології, яке може виникнути в будь-якому віці, але найбільш часто

Ішіас

Ішіас (від грец. «сідниця»), або поперековий — крижовий радикуліт, — захворювання корінців попереково-крижового відділу спинного мозку і головним чином сідничного