Нові статті

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Міжхребцеві диски та їх анатомічна будова

  Міжхребцеві диски — складне анатомічне утворення у формі плоского циліндра, розташоване між тілами хребців, яке виконує

  ...

 • ЛФК при хворобі Паркінсона

  Рекомендовано займатися гімнастичними вправами при хворобі Паркінсона . Разом з медикаментозним лікуванням вони допоможуть продовжити рухову

  ...

 • Самолікування головного болю

  Існують так звані м’які методики мануальної терапії. З усіх різновидів мануальних способів м’язової релаксації найбільш ефективним

  ...

Профілактика плоскостопості і попередження розвитку викривлення стопи

Профілактика плоскостопості і попередження розвитку викривлення стопи

Виявлена при обстеженні плоскостопість викликає тільки негативні емоції. Але з цією проблемою можна і треба боротися! Хоча, відновлення викривленої стопи і вимагає витрат часу, медикаментів, а іноді і проведення операцій, методика кінезітерапії допоможе Вам впоратися з хворобою набагато швидше і простіше!

Комплекс лікувально-відновних заходів, підібраний індивідуально, відповідно до Вашої проблеми, спрямований на позбавлення від проблеми шляхом активізації власних сил організму. Це дозволить не лише заощадить на лікарських препаратах, устілках і ортопедичному взутті, але і уникнути оперативних втручань!

Види порушень форми стопи

У нормі м’яза і зв’язки підтримують стопи так, щоб вони служили амортизаторами при ходьбі і «гасили» вертикальне навантаження, яке пов’язане з прямоходінням людини. При послабленні м’язового каркаса і порушеннях зв’язкового апарату відбувається просідання і сплощення стопи. У разі дистонії, коли одні групи м’язів знаходяться в гіпертонусі, а інші в гіпотонусі, виникають відхилення стопи усередину з формуванням клишоногості, вальгусної або варусної деформацій.

При плоскостопості відбувається сплощення зведень стопи з формуванням подовжньо або поперечній плоскій деформації. Вальгусна деформація стопи є відхиленням п’яти назовні, варусна — відхилення п’яти усередину. При цьому м’язи стопи, гомілки, стегна і попереки знаходяться в надмірній напрузі, оскільки таке навантаження для них не характерне.

Розрізняють 3 міри плоскостопості:

 • 1-а міра проявляється підвищеною стомлюваністю і хворобливістю стоп при тривалих і надмірних навантаженнях
 • 2-а міра плоскостопості характеризується появою порушень ходи.
 • При 3-ій мірі плоскостопості болю турбують постійно, формуються порушення постави і ходи, прискорюється розвиток остеохондрозу і пов’язаних з ним ускладнень.

Чим небезпечна плоскостопість

Різні викривлення стопи не лише порушують ходу, але і викликають ряд неприємних, а іноді і тяжких наслідків:

 • швидка стомлюваність стоп і усього організму;
 • порушення опорної функції стопи, що спричиняє за собою формування порушень постави;
 • плоскостопість часто супроводжується хворобливими відчуттями за рахунок спазму м’язів стопи;
 • за рахунок порушення розподілу навантаження на різні групи м’язів, не відбувається нормальне скорочення венозних стінок, що призводить до виникнення застою і розвитку варикозу.

Профілактика викривлень стопи

Багато хто вважає, що для корекції форми стопи досить ходити босоніж, носити спеціальні устілки або якісне ортопедичне взуття. На жаль, це не так. Набагато важливіше приділити увагу правильної рухової активності:

 • не стимулювати раннє сидіння і ходіння дітей до 1 року;
 • забезпечити адекватні фізичні навантаження дітей і підлітків в періоди активного зростання;
 • стежити за станом мінерального обміну організму;
 • вчитися і учити дітей виконувати рухи грамотно.

Слід знати, що плоскостопість у дітей до 5 років є нормою. Але це не означає, що не треба займатися профілактикою. У будь-якому віці, а особливо в період формування організму важливо навчити м’язи правильно рухатися. Для цього розроблена комплексна програма за методикою кінезітерапії, завдання якої зміцнити м’язи організму і усунути м’язову дистонію. Таким чином, організм зможе відновитися і позбавитися від проблеми без допомоги ліків, устілок, корсетів, фізіотерапії і небезпечних операцій.


Ключові слова статті:
Плоскостопість

Читайте також

Інсульт мозку і його наслідки

Основною причиною смертності від цереброваскулярних хвороб є гострі порушення мозкового крово-обращения, серед яких переважають ішемічні інсульти. Для зниження захворюваності і

Радіонуклідна діагностика в неврології

Однофотонна емісійна комп’ютерна томографія (ОФЕКТ) є одним з найбільш інформативних методів в ядерній неврології. Динамічна радіонуклідна енцефалоангіосцинтіографія ОФЕКТ використовується в

Патоморфоз розсіяного склерозу

Нині уся більша увага приділяється вивченню патопсихологічних змін при хронічному захворюванні нервової системи — розсіяному склерозі (РС). Поширеність розсіяного склерозу