Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Протрузії

Протрузії

Якщо у вас при обстеженні виявлена протрузія диска, то шанси на активне життя без болів ще залишаються. Прийом медикаментів в даному випадку не завжди ефективний, оскільки ліки прибирають тільки симптоми захворювання, не зупиняючи його розвиток. Для того, щоб позбавитися від болю і повернутися до звичного для Вас способу життя, скористайтеся унікальною методикою кінезітерапії. Дозвольте собі жити без болю, постійного прийому ліків і небезпечних операція!

Що таке міжхребцевий диск?

У нормі хребці сполучені між собою рухливо. Цьому сприяють м’язово-зв’язковий апарат хребта, і еластичні формування між ними — міжхребетні диски. Вони служать так званим прокладенням між кістковими утвореннями. Міжхребетний диск складається з фіброзної капсули і пульпозного ядра усередині неї. Підтримка нормальної структури диска відбувається за рахунок поживних речовин, що поступає за рахунок припливу крові при активних рухах.

Чому виникає протрузія?

Вибухання диска за межі міжхребцевої щілини, або протрузія, є одним з проявів остеохондрозу. Порушення мінерального обміну, зниження активності, і послаблення м’язів, що виникає при цьому, призводять до порушення кровопостачання і живлення міжхребетного диска. Внаслідок цього змінюється еластичність пульпозного ядра диска, знижується вміст води в хрящі, виникають мікротріщини у фіброзному кільці. Формується вибухання диска за межі міжхребцевого простору. При цьому виявляється тиск на судинно-нервові пучки, і викликаючи характерні прояви.

Чим небезпечна протрузія диска?

Сама по собі протрузія диска може бути оборотною, якщо вчасно прийняти заходи. Якщо ж порушення прогресують, то пульпозне ядро диска може повністю вийти за межі міжхребцевого суглоба. При цьому формується істинна міжхребцева грижа, яка викликає ряд симптомів:

 • хронічний біль;
 • простріли;
 • порушення чутливості;
 • порушення рухливості хребта;
 • слабкість м’язів.

Як проявляється протрузія?

Гущавині усього випинання дисків виникають в шийному і поперековому відділах. Протрузія в шийному відділі хребта є наслідком вікових дегенеративних змін, або «сидячого», малорухомого способу життя. Протрузія диска грудного відділу хребта зустрічається дуже рідко, оскільки ребра, прикріплені до грудних хребців створюють додатковий жорсткий каркас. На поперековий відділ хребта доводиться найбільше навантаження, тому дегенеративні процеси в хребцях цього відділу виникають дуже часто. У початковій стадії протрузія клінічно не проявляється. Скарги з’являються при приєднанні запалення або значних дій на судинно-нервовий пучок.

Лікування протрузії

Медикаментозне лікування спрямоване тільки на усунення симптомів захворювання, і тільки в незначній мірі гальмує процес. Операції при протрузії не ефективні, оскільки дистрофічні зміни протікають в усьому організмі, тому усунення однієї грижі або протрузії не є гарантією лікування.

Найбільший результат дасть модифікація способу життя людини і лікування рухом. Кінезітерапевтичне лікування дозволить не лише усунути симптоми, пов’язані з протрузією, але і зупинити патологічний процес і попередити виникнення повторення захворювання.


Ключові слова статті:
Протрузія

Читайте також

Старіння нервової системи

Вікове старіння самих нервових клітин і клітин мозку посилюється змінами, викликаними погіршенням кровопостачання мозку із-за порушення його судин. При цьому

Лордоз, кіфоз і сколіоз

Як ми вже згадували вище, в здоровому хребті є природні вигини вперед і назад (лордози і кифозы). До дегенеративних порушень

Коли слід звертатися до лікаря з проблемами спини

Права прислів’я, яка стверджує: «Поки грім не вдарить, мужик не перехреститься»! І дійсно, як не сумно, переважна більшість людей вирушає