Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Пухлини хребта

Пухлини хребта

Пухлини хребта зустрічаються порівняно рідко і складають тільки близько 0,4% від загального числа всіх новоутворень. Поява і широке поширення магнітно-резонансної та комп’ютерної томографії значно полегшило діагностику, проте лікування пухлин хребта досі залишається проблематичним. Діаметр спинного мозку становить усього лише близько 1 см: у ньому компактно укладені найважливіші провідники імпульсів для функціонування організму (образно висловлюючись, пучки мікродротів), тому невдале хірургічне втручання може призвести якщо не до смерті, то до тяжкої інвалідності.

Причини

 • спадкова схильність
 • травми з пошкодженням цілісності тканин
 • зниження імунітету
 • несприятлива екологічна ситуація (вплив радіації, токсинів та інших канцерогенів)

Доброякісні пухлини

Гемангіома — це доброякісна пухлина, що складається з надмірно розрослися кровоносних судин. Вона розвивається із судинної тканини в результаті розмноження однієї або декількох клітин зі зміненим геномом (сукупністю спадкового матеріалу, укладеного в наборі хромосом клітин даного виду організмів). У більшості випадків вона з’являється в перші дні або тижні життя. Від злоякісної пухлини гемангіома відрізняється повільним зростанням; вона розташовується поверхнево, лише відсуваючи, розсуваючи, а іноді і здавлюючи навколишні тканини, але не проростаючи в них і не руйнуючи. Найбільш часто уражається грудний відділ хребта. На рентгенівському знімку виявляються вертикальні трабекули (пластинки, перегородки і Гемангіоми великого розміру роблять хребець схильним переломів, а частіше ведуть до зниження його висоти і утиску корінців у міжхребцевих отворах. Неврологічні симптоми можуть з’являтися при переломі хребця.

Лікування гемангіом

Раніше для лікування гемангіом застосовувалася променева терапія, рідше емболізація (закупорка судин яким-небудь тромбообразующіх речовиною). В даний час найбільш часто використовується чрескожная вертебропластика (введення в тіло ураженого пухлиною хребця цементуючого розчину). При агресивних гемангіомах, виникненні патологічного перелому або неврологічної симптоматики показано відкрите оперативне втручання.

Злоякісні пухлини

Рак кісток в чистому вигляді зустрічається надзвичайно рідко: зазвичай він буває викликаний метастазами, тобто розвивається внаслідок злоякісної пухлини будь-якого іншого органу. Для виявлення його використовуються рентген, комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія, а потім з метою підтвердження діагнозу проводиться біопсія. Лікування — хірургічне (видалення пухлини) у поєднанні з хіміотерапією. Рак кісток швидко метастазує, особливо в легені.

Серед первинних злоякісних пухлин кісток найбільш поширеними є остеосаркома і хондросаркома.

Остеосаркома — це форма раку, при якій злоякісні клітини походять з кісткової тканини і продукують цю тканину. Вона розвивається переважно в довгих кістках, в основному в дитячому та юнацькому віці, а також у пацієнтів старше 40 років, які страждають на хворобу Педжета. Кістки нижніх кінцівок уражаються в 5-6 разів частіше, ніж кістки верхніх кінцівок, причому 80% їх гніздяться в області колінного суглоба. Остеосаркома легко виявляється при рентгенографічних досліджень. Для початкових стадій характерний остеопороз кістки, контури пухлини змащені, за межі метафіза вона не поширюється.

Хондросаркома виникає в хрящовій тканині кістки, іноді супроводжується явищами слизового переродження. Вона головним чином вражає літніх людей, в основному чоловіків. Переважно локалізується в кістках стегон, тазу і ребрах. Перебіг повільне (протягом декількох років нічим себе не проявляє і розвивається абсолютно безсимптомно); болі з’являються, лише коли пухлина досягає значних розмірів.


Читайте також

Міжхребетна грижа: причини, симптоми, лікування

Грижі — дистрофічні зміни хребців Міжхребетна грижа — це випинання пульпозного ядра через розрив фіброзного кільця міжхребетного диска. Випинання фіброзного

Гіпертензія. Гіпотензія

Якщо у Вас діагностована артеріальна гіпертензія або гіпотензія, то опускати руки не варто. Це зовсім не означає постійний прийом токсичних

Фітотерапія проти головного болю

Фітотерапія і народна медицина — додаткові кошти лікування хвороб. В деяких випадках фітотерапія може істотно прискорити одужання, зменшити дози сильнодіючих