Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

 • Кліщовий Боррелиоз

  Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне природновогнищеве захворювання, що викликається спірохетами і що передається кліщами, має

  ...

Радикуліт

Радикуліт

Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме під терміном «радикуліт». Розвитку цього захворювання, як правило, передує значне фізичне навантаження або різкий рух, внаслідок чого корінець затискається між кістковими структурами хребців і навколишніми м’язами. Здавлення нерва призводить до появи набряку і посилення запального процесу.

Біль в цій ситуації дуже сильний і виникає гостро, незабаром після дії провокуючого чинника. Людина воднораз втрачає здатність до пересування і частенько виявляється захопленим в самій незручній позі. Змінити положення тіла в просторі без сторонньої допомоги не представляється можливим, як і дістатися до найближчого ліжка або дивана.

Якщо така прикрість сталася з вами, пам’ятаєте — будь-який різкий рух тільки погіршить ситуацію. Необхідно постаратися прийняти горизонтальне положення на твердій рівній поверхні, але якщо біль хоч трохи посилиться, краще залишитися в колишній позі і попросити кого-небудь про допомогу. Ні в якому разі не можна намагатися самостійно встати або сісти.

І треба якнайскоріше звернутися до дільничного терапевта або невролога. Доктор призначить вам відповідне лікування, і через сімдесять днів ви знову відчуєте себе здоровим.

Ми розглянули найтиповіші і часто такі, що зустрічаються захворювання хребта, але існують і багато інших хвороб. Якщо вас турбують болі або порушення рухів в хребті, ви помітили зміну постави, зниження фізичних навантажень або якісь інші незвичні відчуття, не затягуйте і звернетеся до дільничного терапевта. Вам призначать аналізи крові і сечі, оцінять чутливу і рухову провідність периферичних нервів, при необхідності проведуть комп’ютерну або магнітно-резонансну томографію хребта.

Чим раніше буде виявлена причина захворювання, тим раніше почнеться його лікування, а значить, зменшиться ризик появи ускладнень і довгострокових наслідків.

Але ще простіше і краще не лікувати вже виниклі хвороби, а займатися їх профілактикою. Для того, щоб зберегти свій хребет здоровим, уникайте підняття тяжкості і різких рухів, завжди стежите за поставою, більше займайтеся гімнастикою, ходьбою і плаванням, не допускайте появи зайвої ваги. Деякі фахівці рекомендують застосовувати спеціальні ліки, що покращують структуру і живлення хряща. До них відносяться препарати, в яких знаходяться хондроїтин і гіалуронова кислота. Але вживання будь-яких медикаментів необхідно починати тільки після консультації з вашим лікарем.

Пам’ятайте, здоров’я вашої головної опори — хребта — цілком у ваших руках. Постарайтеся зберегти його на все життя

Похожие статьи: Радикуліт | Ішіас


Ключові слова статті:
Радикуліт

Читайте також

Ішемічний інсульт

Ішемічний інсульт (інфаркт мозку) — гостре порушення мозкового кровообігу з ушкодженням тканини мозку, порушенням його функцій внаслідок утруднення або припинення

Головні болі

Якщо Вас турбує сильний головний біль, Ви постійно приймаєте знеболюючі засоби — це не привід впадати в депресію. Існує можливість

Кінезітерапія при грижах міжхребцевих дисків

Усі лікарі у своїй роботі стикаються з цією патологією — грижею міжхребетного диска. Дуже поширений стан. Ця тема настільки «побита»,