Нові статті

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Міжхребцеві диски та їх анатомічна будова

  Міжхребцеві диски — складне анатомічне утворення у формі плоского циліндра, розташоване між тілами хребців, яке виконує

  ...

 • ЛФК при хворобі Паркінсона

  Рекомендовано займатися гімнастичними вправами при хворобі Паркінсона . Разом з медикаментозним лікуванням вони допоможуть продовжити рухову

  ...

 • Самолікування головного болю

  Існують так звані м’які методики мануальної терапії. З усіх різновидів мануальних способів м’язової релаксації найбільш ефективним

  ...

Самолікування головного болю

Самолікування головного болю

Існують так звані м’які методики мануальної терапії. З усіх різновидів мануальних способів м’язової релаксації найбільш ефективним і відносно легким відтворним сьогодні вважається постізометрична релаксація (БЕНКЕТ).

Ця методика має на увазі почергову напругу і розслаблення м’язів. Суть постізометричної релаксації полягає в пасивному розтяганні м’язів з положення пренавантаження. Спочатку відбувається м’язовий опір убік, протилежну до розтягання. Після м’яза розслаблення і розтягування, йде напруга.

Досить часто головний біль пов’язаний з м’язовим перенапруженням і підвищеним тонусом лобового м’яза.

1

1. Виконуйте вправу в сидячому положенні. Біля кордону волосянистої частини голови віялоподібний розведеними кінчиками пальців знайти хворобливі точки або довільно охопити ними верхню частину лоба. Починати потрібно з погладжування голови.

Підвести брови на 10 с. Потім, як би розчісуючись, виконати пальцями розтягування шкіри відносно лобового м’яза вгору;
Спіралевидними рухами від центру вогнища поступово розмасожувати ці зони. Повторити 7-10 разів;

Розтягнути пальцями шкіру відносно м’яза вниз, чинячи опір підведеними бровами. Повторити 7-10 разів. Такий масаж корисний і для профілактики. Наприклад, знаючи, що головний біль звично виникає в другій половині дня, помасажувати голову обідньої пори.

2

2. Виконуйте вправу в сидячому положенні. Охопивши потилицю переплетеними пальцями рук, великими пальцями знайти хворобливі точки на потиличному м’язі і розмасажувати шкіру по напряму від центру до вух, домагаючись її розтягування відносно м’яза. Повторити 7-10 разів.

Для скроневих головних болів, незалежно від їх походження, характерне перенапруження і спазм скроневих м’язів. Вони легко знаходяться при виконуванні жувальних рухів.

3

З. Виконуйте вправу сидячи, упераючись ліктями в стіл. Чинячи опір кінчиками пальців або усією їх поверхнею, напружувати скроневі м’язи протягом 10 с. При повільному розслабленні помасажувати шкіру, не забуваючи зміщувати її відносно м’яза скроневої області рухом пальців вгору. Повторити не менше 10 разів. Для посилення ефекту потрібно відкрити рот.

При болях, пов’язаних з порушенням венозного відтоку, помасажувати м’язи шийного відділу.

4

4. Виконуйте вправу сидячи, оперевшись на спинку випорожнення або дивана. Переплести пальці рук на потилиці. Потім, натисніть ними на потилицю, відчуваючи напругу. Залишитися в такому положенні протягом 8-10 с. Повторити 2-3 рази.

Головний біль «загальної слабкості» пов’язаний, як правило, з фізичною і психічною перевтомою або наявністю захворювання, наприклад : ГРВІ. Позбавлення від болю залежить від лікування недуги або повноцінного відпочинку.

5

5. Виконуйте вправу в сидячому положенні.Повільно опустіть голову під її власною вагою на груди, розтягуючи м’язи шиї. Підніміть голову, чинячи опір руками. Повторити 7-10 разів.

6. Виконуйте вправу в сидячому положенні. Потім,опустіть руки на область шиї. Добре розімніть м’язи, не забуваючи зміщувати шкіру відносно м’язів при масажуючих рухах. Час процедури довільний.

Ці дії поліпшать прохідність венозного русла і ослаблять внутрішньочерепний венозний тиск. Головний біль при стресах часто концентрується в м’язах гордівників, які добре піддаються лікувальному масажу і легко виявляються при нахмуренні.

7. Нахмурьтесь. Упераючисьдвома схрещеними пальцями в лоб над переніссям і давити на больову точку м’язи протягом 5-7 сек. Потім помасажуйте шкіру відносно м’яза вгору і вниз. Масаж можна виконувати відразу з двох сторін.

Виконуючи цю вправу, можна запобігти або відстронити появу зморшок в цій області особи, а також вилікуватися від нежиті.

Найкращим методом буде комбінація усіх цих способів масажу. Адже, незважаючи на розподіл головного болю на біль напруги, невральний і судинний в основі формування больового синдрому лежить комбінація усіх чинників. Тому і комплексна масажна дія принесе найбільш виражений ефект. Порядок і послідовність вибирати на власний розсуд.

Необхідно пам’ятати, що в окремих випадках ця процедура може привести до погіршення стану, і при ознаках больового синдрому. Рекомендована консультація у лікаря.


Ключові слова статті:
Головні боліЛФК

Читайте також

Туберкульоз хребта (туберкульозний спондиліт)

Туберкульозний спондиліт спостерігається головним чином в дитячому віці і є найпоширенішою формою позалегеневого туберкульозу. Причина захворювання — туберкульозні палички, які

Патоморфоз розсіяного склерозу

Нині уся більша увага приділяється вивченню патопсихологічних змін при хронічному захворюванні нервової системи — розсіяному склерозі (РС). Поширеність розсіяного склерозу

Атеросклероз

Атеросклероз — це хронічне захворювання, з переважним ураженням артерій великого калібру (еластичного або м’язово-еластичного типів), що супроводжується відкладенням в стінці