Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Старіння кістково-м’язової системи

Старіння кістково-м’язової системи

Болі в різних частинах скелета супроводять вік. Вони супроводжуються зниженням рухової активності. Знання особливостей старіння кістково-м’язової системи дозволяє попереджати усі ці негативні прояви.

Зниження активності спричиняє за собою детермінованість серцево-судинної і дихальної систем, атрофію м’язів, прискорення розвитку остеопорозу, запори, соціальну ізоляцію і часто, депресію, а бажання знаходитися увесь час в ліжку ще більше посилює вже виниклі порушення.

Найбільш схильні до впливу віку суглоби, які з роками поступово втрачають рухливість, об’єм руху в них помітно зменшується. Стоншуються суглобові хрящі, у тому числі міжхребцеві диски, що призводить до болів, зміни постави, викривлення хребта. У хребті розвиваються явища так званого вікового остеохондрозу, який призводить до виникнення міжхребцевих гриж, радикулітів і інших захворювань хребта у суглобах йде розростання кісткової тканини, виникає артроз, обмежується суглобова рухливість.

У боротьбі з остеохондрозом і змінами суглобів велике значення мають активні фізичні вправи на усі відділи хребта і усі суглоби. Хороший ефект роблять короткі курси голодування, антиоксиданти в помірних дозах, очищаючі процедури.

Однією з самих універсальних ознак старіння є віковий остеопороз, що проявляється частими переломами. Після 40 років відбувається постійне зменшення кісткової речовини, так що до 60 років щільність кістки у чоловіків складає 70 % від нормальної, а у жінок — близько 60 %. При цьому загибель кісткових клітин переважає над освітою нових в основному за рахунок порушень мінерального обміну в кістках, накопичення мікроелементів (кремній, стронцій, свинець, мідь), які гальмують оновлення кісткових клітин.

У м’язах йде поступова заміна м’язової тканини на жирову, Зменшення кількості м’язової тканини веде до швидкої стомлюваності, послаблення трудової і соціальної активності, збільшує небезпеку переломів Фізичні вправи не лише припиняють втрату м’язової маси, але і сприяють наростанню сили, збільшенню рухової активності. Причому навіть дуже літні люди після регулярних фізичних вправ спочатку відмовляються від тростин і ходунків, а потім починають здійснювати тривалі прогулянки.

Рухова активність всупереч болю, поступово, але дозоване навантаження, що постійно збільшується, допомагають зберегти рухливість і фізичну силу в будь-якому віці


Читайте також

Аромотерапія проти головного болю

При головних болях прекрасно допомагає ароматерапия. Ось декілька найпростіших рекомендацій. Почніть із створення «кімнати відпочинку». Для цієї мети краще всього

Кінезітерапія при грижах міжхребцевих дисків

Усі лікарі у своїй роботі стикаються з цією патологією — грижею міжхребетного диска. Дуже поширений стан. Ця тема настільки «побита»,

Гімнастика при головних болях

Мімічна гімнастика при головних болях Вона відмінно знімає напругу лицьових м’язів, яка може викликати головний біль. Виконувати її потрібно перед