Нові статті

 • Радикуліт

  Ще однією поширеною причиною болів в області хребта є запалення корінців периферичних нервів, в народі відоме

  ...

 • Біль в спині?

  Хребет — це, в прямому і переносному сенсі, стовп, на якому тримається увесь наш організм. Тому

  ...

 • Атеросклероз великих судин

  Атеросклероз — це хвороба, з якою може зіткнутися будь-який з нас. За світовою статистикою, він є

  ...

 • Радикуліт

  Радикуліт — це запалення периферичних нервів і корінців. Причини радикуліту: травми, у тому числі і родові,

  ...

 • Як влаштовані хребці

  Хребетний стовп, який є віссю і опорою нашого тіла, складається з 33-34 хребців — кісткових елементів,

  ...

 • Інфекційні захворювання головного мозку

  Бактерії і інші мікроорганізми потрапляють в головний мозок і мозкові оболонки декількома способами, наприклад з кров’ю

  ...

Вертеброгенні захворювання нервової системи

Вертеброгенні захворювання нервової системи

Вертеброгенные захворювання нервової системи є однією з основних причин тимчасової непрацездатності серед активного населення України. Неврологічними проявами поперекового остеохондрозу (НППО) страждають від 10 до 15% що працюють в Україні. Число таких хворих останніми роками помітно збільшується. У комплексному лікуванні і реабілітації хворих цієї категорії широко використовуються медикаментозні і фізіотерапевтичні методи лікування. Останнім часом при захворюваннях опорно-рухового апарату, зокрема, при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів, розроблені і успішно застосовуються кріогенні технології. Під аерокріотерапією розуміють застосування з лікувальною і профілактичною цілями холодовых чинників різної природи. Кріотерапія ділиться на загальну і локальну. Загальна кріотерапія проводиться в специальнойкриокамере, де шкіра протягом 2-3 хвилин відчуває температурний стрес, не зазнаючи ушкодження. Технологія передбачає повне або часткове занурення голого тіла в газове середовище при температурі — 110 — — 180 С.

Максимальна лікувальна дія кріотерапії досягається у момент спазму поверхневих капілярів. У охолоджених тканинах відбувається короткочасне виражене звуження судин микроциркуляторного русла, зниження швидкості кровотоку і підвищення в’язкості крові, потім тривале виражене розширення просвіту судин і поліпшення кровотоку в них. Аерокріотерапія має знеболююче (блокування ноцицептивної провідності і підвищення больового порогу), протинабрякле(поліпшення мікроциркуляції крові і трофіки в тканинах, збільшення артеріального кровотоку і венозного відтоку), протизапальне (зниження активності медіаторів запалення, інгібірування лізосомальних протеаз, бактеріостатична дія холоду), миорелаксирующий (ліквідація м’язових контрактур і зниження тонусу), імуномодулюючою (зменшується кількість циркулюючих імунних комплексів і специфічних антигенів, збільшується титр компліменту і інтерферону, оптимізується хелперно-супрессорная функція клітинного імунітету) дією.

Метою нашої статті стало вивчення ефективності загальної аерокріотерапії при лікуванні хворих з неврологічними проявами поперекового остеохондрозу.

Для досягнення цієї мети визначені наступні завдання:

 • Вивчити вплив загальної аерокріотерапії на тривалість больового і рефлекторно-тонічного синдромів у хворих поперековим остеохондрозом;
 • Дати клінічну оцінку ефективності загальної аэрокриотерапи у хворих поперековим остеохондрозом на стаціонарному етапі лікування.

У лікуванні зарекомендувала себе Система інтеграційної кінезітерапії, в якій до і після курсу лікування оцінювалася вираженість провідних синдромів неврологічних проявів поперекового остеохондрозу.

Больовий синдром оцінюється по вираженості болів за візуально-аналоговою шкалою в балах щодня; індексу Oswestry; вираженості симптомів Ласега в градусах; 5 — бальній оцінці загального стану : 0-ухудшение, 1-без змін, 2-незначне поліпшення, 3-улучшение, 4-значне поліпшення.

Рефлекторно-тонічний синдром оцінюється по наявності: сколіозу, зміні лордозу поперекової області, напрузі паравертебральних м’язів (оцінюється в балах за наступною схемою: немає напруги — 0 балів, легка напруга (симптом ипсолатерального напруги) — 1 бал, виражена напруга (визначувана пальпаторно і навіть візуально) — 2 бали, поперековий — тазостегнова регидность — 3 бали.

В результаті лікування отмечяется статистично достовірне зниження інтенсивності болю по визуально- аналоговій шкалі і індексу Oswestry, починаючи з другого дня лікування і наступне його зменшення упродовж усього курсу лікування. Порівнюючи в цілому ефективність лікування в групах, що вивчаються, можна відмітити значне і послідовне зменшення болю протягом усіх днів лікування. Таким чином, общуюаэрокриотерапию разом з кінезітерапією можна застосовувати у хворих неврологическимипроявлениями поперекового остеохондрозав період загострення.


Читайте також

Кліщовий борреліоз Лайма

Кліщовий боррелиоз (хвороба Лайма) — інфекційне трансмісивне природно-осередкове захворювання з переважним ураженням шкіри, суглобів, нервовою і серцево-судинною систем, що відрізняється

Лікування міжхребцевих гриж

Встановлений діагноз міжхребцева грижа, як правило, автоматично означає тривалий прийом лікарських препаратів і вирішення питання про оперативне втручання. Але не

Старіння нервової системи

Вікове старіння самих нервових клітин і клітин мозку посилюється змінами, викликаними погіршенням кровопостачання мозку із-за порушення його судин. При цьому